Suncokret 2022

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pokoseno sve, prosek 19.7m/kj
S obzirom da sam sve presejavao zadovoljan.
Najbolji rod dala njiva gde je najllsiji sklop bio.
22.5/kj jus
Gde je bio sklop odlican 21m/kj(razmak 24)
A imao sam jednu njivu koju sam presejavao , oprskao dijamantis expressom pa se povratio i bilo gusto.Tu je bilo 17m.

Dogodine povecavam na 27 razmak.
Vidim vec par godina da veci razmaci daju bolji rod i kasnija setva.(u maju)

Sent from my POCO F3 using Tapatalk
Који хибриди су у питању?

150 kg Map-a u jesen i 100 kg Uree predsetveno.Prskanje samo od trave.
Да ли је то другар:) који у данашњем видео прилогу наводи сличне податке (ЛЕ 99, сличне количине ђубрива и примене хербицида)...ту код тебе „у комшилуку“.
 
Priblizavamo se kraju na oko 2 dana, subaru zavrsen, za kraj ostao le99 naj zeleniji, probao danas 1kj curi i on lepo. Bice oko 1900kg/kj na 90kj. Nikad ovoliko povrsina pod sun. nisam posejao. Bio je dobar predosecaj 😂 a razmisljalo se i o potpunom ukidanju proizvodnje zbog ranijih godina ugnjetavanja sa cenom. Al najavljena susa potkrepljena ugovorima jos pre setve je poguralo setvu suncokreta.
 
Poslednja izmena:
Juče završena žetva,najslabija njiva 1320kg srps,najbolja 2350 kg srps.
Na testu 6 hibrida sve SY na 77 kj.Ekspresi definitivno slabiji od CLF i običnih.EXP se kretali od 1320 do 1980,CLF i obični samo jedna parcela je bila ispod 2 t.Doduše EXP su bili skoro svi u monokulturi,ovi što nisu bili kretali su se ka onoj gornjoj cifru.Na razlici u sklopu nisam primetio neku bitnu razliku,bila je jedna parcele postavljao sam slike ranije, Edison nikao 50-60%,nisam ga presejao ,u velikoj kišu povaljao se malo i on je bio ta parcela ispod 2 t tačnije 1660 plativog.Definitivno najbolje parcele gde suncokret nije bio nekoliko godina 2200-2350 Dijamantis,Kondi,Neoma.Nisam primetio da je jače đubrenje uticalo drastično na prinos.Kao i fungicidi da su uticali nešto da kažem bolje.Na kontrolama nije bilo neke razlike.Sve njive su ujesen đubrenje a u proleće neke urea neke AN neke kontrole bez.
Sledeće g drastično smanjujem suncokret na jedno 30 kJ i to samo na zemlju na kojoj nije bio godinama a možda ni decenjama.Generalno zadovoljan i sa rodom i sa cenom.
 
Ne razumijem se u suncokret uopste . Taj le25 je expres ili sta ? Koji je to herbicid za sieokolisne koji moze kod njega ? Kolega kaze neki bas jeftin oko 8e po ha a nosi sve ?
 
Ne znam za Le 25 jer ga nisam sejao.Pišem za Le 99 a iskreno ne sviđa mi se kada suncokret odvali glave kao korpe za veš zbog opasnosti od lomljenja kada protutnje vetar i salauka kroz atar.
 
Le25 je ekspres. Prska se Tribunon-metilom. Taj jeftin herbicid sto ga spomonjes takodje je ta aktivna materija i to su one kesice koje se koriste u psenici. Na primer Stock Star. Samo pazi ne sve kesice nego samo one sa tribunon- metilom. Jedan se za ebo pa oprsko meteorom. Joj kuknjave. Kaze vi ste kazali one kesice za psenicu.
 
I kako nosi taj tribunon metil korove sirokolisne ? Npr ambroziju, palamidu ...
Palamidu nosi extra dobro a i cicak dobro nosi pri dobroj dozi (kada stavis hektarsku dozu tj 1 kesicu na 1kj) ... Nazalost ambrozija ostaje sva.....
Najbolje je raditi posle setve a pre nicanja , ima raznih herbicida. Pa ako zatreba ici "kesicom" korektivno.
Ja sam ove godine isao Basar + Rezon posle setve, a to su valjda najeftiniji herbicidi te vrste kod nas i odradili su posao dobro. Kasnije odradio gde je zatrebao tribenuron-metil+fokus ultra i njiva extra cista.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh