Suncokret 2022

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Isti kao u soji.
Viballa je buducnost, samo da joj cenu ne dignu. Dodje 35e/ha. Ona ide i na one "koji se ne prskaju".
 
Pa kod toliko samoniklog ima i mnogo primesa ponekad i vece vlage a ovde je ispod casti napisati los rezultat.A to se pegla pa kako ispadne.Mene nije sramota napisati rezultat jer sam ipak samo hobi poljoprivrednik pa se uvek nadam boljem rezultatu
 
Primese da, ali vlage nema posto on obicno zbog gustine pre sazri od redovnog. Nekad bolje i samonikli nego prazna njiva.
 
Ne da le99 poveca nego budu ogromne, i kad je velika glava ne moze mu vetar nista jer bude i stabljika jako debela.
Ne treba mi niko nista pricati,sejao na svojoj njivi ,video svojim ocima.
Ne znam za Le 25 jer ga nisam sejao.Pišem za Le 99 a iskreno ne sviđa mi se kada suncokret odvali glave kao korpe za veš zbog opasnosti od lomljenja kada protutnje vetar i salauka kroz atar.

Sent from my POCO F3 using Tapatalk
 
Daner ne ubeđujem te ni u šta.Kod mene u ređem sklopu nije povećao glave i to nije saznanje utemeljeno na osnovu jedne već više proizvodnih sezona.Možda mu kod nas nešto ne odgovara čim ostanu sitne glave, ne znam zaista a i ne zanima me iskreno rečeno.
 
Ok, nakon tretmana pre.em., CL ili Express, da se koristi i Viballa kao finišer, tu se slažem. Kad si rekao da je budućnost, delovalo mi je kao da sve nade polažeš samo u Viballu.
A jel ima beko sredstvo protiv ambrozije u suncokretu osim vibale ?
Jel se vidi u ataru da je nesto probilo kroz suncokret osim ambrozije ?
 
Imam parcelu gde sam ostao bez hemije zemljišne jedno 30m Trevis Mont i girasolin ko da je neko nožem odsekao tu ima ambrozije tamo nema.Peet je komšija sa desne strane ne znam da li je primetio ali baš je bilo evidentno.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh