Suncokret 2022

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam juce skinuo neomu na 1500kg po kj vlaga 7,5%
Pored neome imao sam Subara predusev suncokret tu mi je dosta izgoreo i bolest ga zakacila nepunih 1000kg/kj
 
Ranije sam pisao da će delovi našeg atara ići preko 2500 kg/kj.Danas čujem da ima više parcela sa takvim prinosom .Takav prinos je(za sada) u delu atara prema Banatskoj Topoli i Banatskom Karađorđevu
 
Vlado svaka čast.
Reci nam koja je agrotehnika, koliko djubriva... Jel parcela djubrena stajnjakom?

Meni je ove godine Le99 najbolji. Neoma opet slaba, nešto neće na mojim brdima... I prošle godine mi bila slaba, LG je rasturio.
 
Vlado svaka čast.
Reci nam koja je agrotehnika, koliko djubriva... Jel parcela djubrena stajnjakom?

Meni je ove godine Le99 najbolji. Neoma opet slaba, nešto neće na mojim brdima... I prošle godine mi bila slaba, LG je rasturio.
Nista specijalno Darko. 150 kg 10.26.26 i 150 kg urea po k.j predusev na 1 ha kukuruz na drugom psenica(gde je bila psenica bio je i stajnjak). I to je to,ovo su potesi atara gde je delimicno bilo kise,pogotovo na ovoj jednoj parceli na predusevu psenice. Inace mozda je odlika dobrog roda to sto suncokret nikada nije bio na ovim parcelama.

Onaj iza traktora na dugoj slici izgleda dobro.

To je duvan.
 
Nista specijalno Darko. 150 kg 10.26.26 i 150 kg urea po k.j predusev na 1 ha kukuruz na drugom psenica(gde je bila psenica bio je i stajnjak). I to je to,ovo su potesi atara gde je delimicno bilo kise,pogotovo na ovoj jednoj parceli na predusevu psenice. Inace mozda je odlika dobrog roda to sto suncokret nikada nije bio na ovim parcelama.



To je duvan.
Upravo si odgovorio na jedan od najvećih problema prilikom tumačenja rezultata i u uljanoj repici i suncokretu. Gde se ne seju ili seju u širem plodoredu (5+ godina )razvale sa prinosom.

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Upravo si odgovorio na jedan od najvećih problema prilikom tumačenja rezultata i u uljanoj repici i suncokretu. Gde se ne seju ili seju u širem plodoredu (5+ godina )razvale sa prinosom.

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
Ovo uopstw nije tacno. Na 6.5 lanaca svoje zemlje gde suncokret nije nikad bio posejan imao sam isti prinos kao na njivi gde je suncokret bio pre dve godine. A da ne kazem da sam jedne godine imao parcelu gde je greskom posejan suncokret na suncokret prinos je bio 100kg manji nego na ostalim njivama.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Tako ti se zalomilo,evo kod mene 20 kj u suncokretu ,sve dosta slabiji da ne kažem njiva do njive 200-300 kg razlike.Juče prcva prebacila 2t nije bio suncokret 3-4 g .Kad završim sve biće analiza sa predusevom samo znam da sun u sun više u životu u moju neče.Kažu jeftina pšenica ne isplati se ali zato ove g ima razlike u sunji i 700 kg!!!
 
Ko mene od jedne vreće (75000) LE99 prinos 4.2 tone. To je negde oko 1.3 ha posejano, što dođe 3.2t/ha. Ptice su pojele najmanje 10%. Ovi mi je na najgoroj zemlji, gde ove godine ni kukuruz neće dati puno više. Ovde suncokret nije sejan bar 30 godina.
 
Sutra krecemo.
7ec0a9f924d245cb9b81ca3bd5a6c4aa.jpg


Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Upravo si odgovorio na jedan od najvećih problema prilikom tumačenja rezultata i u uljanoj repici i suncokretu. Gde se ne seju ili seju u širem plodoredu (5+ godina )razvale sa prinosom.

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
Da li to znaci da su uljana repica i suncokret isti po plodoredu? Tipa ako je suncokret na 5 godinu, a uljana na 3., a sve na istoj njivi, opet nije dovoljan razmak?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh