Suncokret 2022

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@Dragan18, ne donosim zakljucke na osnovu jedne godine, to bi bolo glupo. Kod mene u okolini ima jako lose zemlje pa ljudi rade samo dvopolje psenica-suncokret i opet imaju solidne prinose. Prosle godine na jednoj svojoj parceli imao sam suncokret, pre toga je bio 2011. Tu je bilo sejano samo psenica- kukuruz. Parcela kad je kupljena odmah je dobila stajnjak. Na kraju prinos sa te parcele bio isti kao i na drugim parcelama. Mislim da to vise zavisi od tipa zemljista, jer kod nas mozes sejati kukuruz-kukuruz 5 godina i imati isti prinos kao posle dve godine kukuruz na kukuruz.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
Kukuruz se moglo sijati 50 godina da nema pada u prinosu do pojave kukuruzne zlatice, u ataru je bilo parcela gdje je sijan 30 godina za redom, ljudi imali nekoliko kj i trebalo im za svinje. A takodje psenica moze u 2 polju.
Dok je suncokret , lucernu itd ne mozes.
 
U dve zmajevke bez nastavaka pre dva dana kod kolege kojem kosi isti kombajner kao i meni, natovareno 11200kg. Prinos 1500po kj kaze kombajner. Da li nije vaga dobro bazdarena ili je u pitanju neka greska ali na odvagi je ta cifra bila.

Sent from my S60 using Tapatalk
 
Malo sišao sa vage ili nije naišao skroz na vagu... Teško da toliko stane, 4800-4900 kg može da stane, ali mora malo i da se prospe...
 
Nema tu puno filozofije. Zmajevka ima sanduk 10m³,ja sam ove godine najveci hl postigao na Lg 479 i hl je bio 48,sto znaci da ravno sa stranicama stane 4800kg+sto jos dosta stane kad se navrsi na sredini
 
Једно питање што сви журите са жетвом па скидате са оволико зеленог лишћа?
 
I ja isto jutros počeo moje, do juče smo radili mojim saborcima.. Videćemo večeras kakva je situacija..
 
Jedan snimak od juče .Kondi vlaga 11,3.
Kolika je ovde vlaga bila?
Imam slican Dijamantis....ne smem da ga skidam jos, bojim se Singentinih hibrida tako zelenih umeju da imaju vlagu haos. Al opet vidim da svi kazete da je zrelo. Ne znam ni zasto je toliko zelen, sejan je pre onog zahladjenja oko 5-6 aprila





 
Takav je i moj Subaro.Ima možda dva donja lista da su suva a ostalo sve zeleno, glava deluje suva ali nije još kako treba.
 
Ја сада скинуо 1 кј била детелина па изгорео 1260кг да сам знао да је тел-кел скинуо би целу ту њиву. Иначе остали је као код Нешића зелен и мислим да има да га чекам до октобра да сазри.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh