Suncokret 2022

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nisam bas mislio na sve ali znas i sam da nije sve tako svetlo,obilazim sticajem okolnosti 5-6 ko i vidim stanje.Vecina suncokreta do jaja visljeg coveka glavice srednje pesnice i tu se pojavi 2t/kj,mora da je prskano sa olovom.Priznajem ima i lepih njiva i bice i lepog roda,ali prosek je jadan.Ovo pisem iz kraceg iskustva i video sam dosta stvari vezano za poljoprivredu
 
Nisam nikad kosio nizi suncokret, cak i oni visoki suncokreti, tipa pionir, i oni su sad nizi
 
Ја јутрос обишао свој "Дијамантис" сејан чак 23. априла и изненадио се - за недељу дана, када сам га обишао последњи пут, успео је да изгуби лишће и потамни му стабљика. Ама сваке године се изненадим како брзо уме да сазри. Идем сутра код комбајнера да договорим термин за скидање.
 
Sutra moram da izbaliram i unesem lucerku pa tek onda u suncokret.Inače skroz je zelen pa mislim da neće pasti vlaga baš na 10 do prekosutra.
 
Dijamantis koji se cele godine "hvatao brega" je danas pokošen.1730 kg/kj plativog.
Твоје препорука за њега је сигурно била најјачи разлог због кога сам га и ја сејао.

Ако би код мене ове сезоне и принос био приближан твом, рећићу "машала". (y)
 
Može on da rodi više od ovoga ali imamo problem sa sklopom .Od duboke setve ,preko popca ,zečeva .....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh