Suncokret 2022

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Увек је и била. Ја сејем искључиво неому сем једне године дијамантис и никад није оманула. Јесте да изгледа гадно али цури. Дијамантис је био још бољи али га нисам имао после тога (нисам набавио семе). Кажу да је бакарди јако добро родио (и преко 20 метери по јутру). Ја сам завршио са просеком око 18м што је на ову сушу одлично.
Е, да, имао сам једном и пионир. Ужас живи. Тад и никад више.
 
Ako čovek ima afiniteta za ovaj posao i ako ima materijalnu osnovu, onda je ovo najbolji posao koji postoji.
Do pre par godina sam imao isto mišljenje.Sada vidim da sam bio u zabludi .Mnogo se radilo ,ulagalo a sada neko sa jednom olovkom ,koju nije ni kupio nego ju je dobio od firme ,koja je tu istu olovku kupila preko tendera,koji je plaćen iz budžeta ,nameće poreze ,odvodnjavanje pio i ostale gluposti ......Plus toga te ,ebe u zdrav mozak da je to dobro za tebe.
Pre se vrtila ona reklama : "Mama najbolje zna šte je dobro za njenu decu"
 
Da se vratimo temi. Juče sam završio žetvu suncokreta. Na 20,77 kj rodilo mi je ukupno 42870 kg plativog, što daje prosek 2064 kg/kj. Sve je bio hibrid Bakardi i prinos je bio od 1700 kg/kj do 2300 kg/kj zavisno od padavina. Zemlja je sva dobra, prve i druge klase. Za suncokret Sindjenta je zakon.
 
Zakosen suncokret izuzetno velika vlaga ,sesiri su i suvi ali ima milijardu samoniklog njiva se i ne vidi spartan dva puta prskan dva puta samo kopano nije.Cekamo bar nedelju dana
 
Zakosen suncokret izuzetno velika vlaga ,sesiri su i suvi ali ima milijardu samoniklog njiva se i ne vidi spartan dva puta prskan dva puta samo kopano nije.Cekamo bar nedelju dana
To je muka ziva kad imas tog samoniklog, moraces da sacekas da ovaj prezri sa bi samonikli mogao da proguta kombajn. Nemoj tu sejati obicne hibride sunc barem 6-7 god...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh