Suncokret 2022

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mi smo ranije dosta sejali gricko. Ma koliko je bio suv u zetvi, posle skidanja prvo 2-3 dana na beton da ga sunce dobro osusi pa tek onda u dzakove.
Prvi dan kada ga prospes po betonu ( suncokret suv ko barut), kada krenes da ga mesas lopatom a beton ispod mokar.......
 
Isporučeno jutros,vlaga nepromenjena . Prinos prve dve parcele u suncokretu 16xx plativog i treća u pšenici 18xx plativog.
Sad trenutno kosimo Alibunarski atar ,prva parcela po proceni 12m u suncokretu druga je nešto bolja u pšenici. Inače usevi u ovom delu atara su sablasno loši.
 
Juče popodne izašli da probamo.Vlaga 13,20.Sačekaće još koji dan.
20210903-173830.jpg
 
Sve sa slika je Kondi na 5 njiva.Zadnje dve slike su sa iste njive ali gde je zreliji usev ,pre tri godine je razorana lucerka pa je bila pšenica pa prošle godine kukuruz.
Usevi lepše izgledaju na njivama gde je predusev kukuruz.





Kondi sa tri slike koje su više izgorele danas pokošen .Vlaga ,prva tura 9,2 ostale manje .Prinos plativog 1660 kg/kj ili 2900 kg/ha.Sve je na potezu Iljevo prema Melencima.
 
Danas omlatio jedan deo Neome, vizuelno ne izgleda nista posebno al’ nacurilo 1.871 kg/kj, sutra prelazak na drugi rok setve koji je kao melem za oci spram ovog danas…


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Za nepoverovati kako je tako mala vlaga na tako zelenoj stabljici. Cak i kombajn provlaci zelenu masu lako nema problema da lepi na sita i da se kombajn nesto buni.
Da, ali tesko da bi Sindjenta sa tako zelenim listovima imala tako nisku vlagu.

Mi kosili danas Sumika i jedna parcela Neome ukupno ono sto je zrelo biilo za sad 7.5 kj prinos 15 t
 
Dobri prinosi, gde bi nam kraj bio da nije ove suse bilo.
Dodje mi da i ja sutra da omlatim moj pa makar i zelen, pa da ga prodam dok ovi nisu poceli obarati cenu zbog viska suncokreta....:LOL:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh