Suncokret 2022

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel smes da ostavljas preko noci u prikolici (pogotovo ako je vlazniji) ? Drugar je fasovao, jos ga pokrili ceradom i sutradan vlaga preko 15... Posle mu iskusniji covek kaze da nije za ostavljanje preko noci kao kukuruz sto praktikujemo npr.

Sent from my M2101K9G using Tapatalk
 
Ne znam, drug kaze da je isti dan vrsio mnogo zeleniji sa 12%, a tu poslednju turu nije stigao da prebaci i sutradan haos.
Sutra startujem i ja, Boze zdravlja

Sent from my M2101K9G using Tapatalk
 
Pricam sa drugarom koji radi na otkupno mesto pa mi kaze vezano za vlagu kako pre ovih kisa suncokret sa 9-10% vlage koji se istovario, sutra dan je vec imao vlagu i do 17% u hangaru.
Verovatno zato sto od tih vrucina je bio suv u trenutku skidanja a zrna jos nedovoljno zrela pa u gomili sutra dan porasla drasticno vlaga.
 
Sale ne praktikujem ali se zadesilo da smo ostali malo kasnije,zvali su momci sa otkupa da sačekaju ako treba ali sam im rekao da me ne čekaju da idu kući.Ja prvi ne volim kad me neko remeti tako da molim lepo radni vreme je radno vreme.
Baš ću javiti vlagu ostala je jedna prikolica sa iste njive koju sam predao. I jedno asa druge parcele.
 
Suv suncokret se ne ostavlja kuci nek magacioner brine.Drugi dan skace vlaga treci dan pocne u sredini da dimi laganice cetvrti vec je beo.A tek sa manjom vlagom ili primesama nek je bog u pomoci.Spas za skladiste isporuke dan za dan
 
Suv suncokret se ne ostavlja kuci nek magacioner brine.Drugi dan skace vlaga treci dan pocne u sredini da dimi laganice cetvrti vec je beo.A tek sa manjom vlagom ili primesama nek je bog u pomoci.Spas za skladiste isporuke dan za dan
I onda ga natovare u kamione,iskipuju u sred kruga uljarice pod vedrim nebom da čeka!!
 
Sve sa slika je Kondi na 5 njiva.Zadnje dve slike su sa iste njive ali gde je zreliji usev ,pre tri godine je razorana lucerka pa je bila pšenica pa prošle godine kukuruz.
Usevi lepše izgledaju na njivama gde je predusev kukuruz.





Imam ovakve zemlje(na nižim terenu) tačno vidiš gde je pesak plitko!
Na višljim,glinovitim zemljištima cela parcela ravnomerno sazreva.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh