Suncokret 2022

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene je suncokret završio svoje, ali mnogo je kiše palo u poslednjih nekoliko dana. Juče počelo lepo da suši, ali jutros opet pokapa...

Od kad radim suncokret lošiji nisam imao. Sejao sam u poslednjoj dekadi aprila, a uvek sam sejao početkom aprila 90% površina, a resto krajem meseca, i stalno mi se dešavalo da taj iz kasnije setve bude bolji. Ove godine rešim i sve posejem kasnije, i zeznem se debelo. Dugo se mučio, slabo rastao, redove nije ni uspeo da zatvori, glave ostale sitne. Šta će biti videću...

Neoma (slikano pred ovu kišu, taman se spremao za skidanje i krete kiša):

gIAJfl5.jpg


Pioneer LE99:

52jIlWR.jpg


gpgizuo.jpg

fVfzOEP.jpg

Kbg6ecr.jpg

CwET1vs.jpg

PH88hBd.jpg
 
Ja posto nemam high tech combine ,ovo tek za jedno nedelju dana cu ponovo obici da vidim koliko je uzreo....Sumo1 i LG56.63 i Le99.Mnogo zelenog lisca,dobio 100kg ureje po ha,tu sam testirao rasipac,tj stelovao,negde nije ni dobio nista djubriva,negde se belilo xd ...
 
Ne razumem se u suncokret pa da pitam. Da ce od ovoga biti nesto? Parcelu su radili u maju sa gruberom i posejan je suncokret. Niklo je 15-20% i te biljke imaju glave sto se vidi i na slici ali je ostatak nikao tek posle velike kise u julu i te biljke jos nisu ni procvetale.

Ah9rXjn.jpg
 
@cicimoric Jel tretirano seme necim ili iz kese u sejalicu ?.Za mene je neverovatno da je nikao nakon toliko vremena,kod mene ne bi ni zrna ostalo ako ne nikne na vreme.Jede ga sve i svasta u zemlji.
 
Kod nas je jedne godine bio popularan postrni suncokret, slična varijanta, nije stigao da sazri.
 
Moj prosle godine posle belog luka je bio slican tom, skidan krajem oktobra bilo je 1200 kg po kj...
 
Sve sa slika je Kondi na 5 njiva.Zadnje dve slike su sa iste njive ali gde je zreliji usev ,pre tri godine je razorana lucerka pa je bila pšenica pa prošle godine kukuruz.
Usevi lepše izgledaju na njivama gde je predusev kukuruz.





 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh