Suncokret 2022

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A ja danas isao na jednoj parceli i rucnim spricem par ogumaka neke sirokolisne trave isprskao totalom ,propustio viballa ,pazio sam da ne prskam na suncokret,flasom sam ogranicio mlaz sa dizne,trebalo bi biti ok.Uglavnom na suncokret nisam video grinja,ali na taj korov sto sam prskao,crni se jadnik koliko je pun grinja,i sve je listove skupio kao ovaj suncokret gore sa slike ....
Inace sa Viballom nisam uopste zadovoljan,na cicak i nije bas nesto odradio,slika nemam ali da ga jeb... ako se kod mene jedno 20-30% cicka ne oporavi....
 
Ni meni se učinak Vibale ne svidja. Odradila je ambroziju solidno, dok ostatak, loše ili nikako. Čičak onako, ali mislim da će se oporaviti. Popanac, tatulu, lisičnjak(dvornik) nikako, očekivao sam da će makar zaustaviti, ono nista. Sreća špartač odradio dobar posao.
Dok na istoj parceli, deo radjen sa Listegom pro, stopirana je ambrozija, sve ostalo navedeno vene.
 
https://ibb.co/zJJgWF3 Ucinak vibale 10 dan, slikano danas, kada sine sunce korovi klonu, kada je oblacno dodju sebi. Nikako nisam zadovoljan ucinkom, al pratim dalje razvoj situacije
 
Kondi setva 2 april, na nekim mestima je razredjen nisam siguran šta ga je sve napalo ali zec jeste sigurno(dok sam špartao bežali su iz suncokreta), zanimljivo je da na par parcela nema uopšte štete.




20210602-134133.jpg
 
Poslednja izmena:
Ni meni se učinak Vibale ne svidja. Odradila je ambroziju solidno, dok ostatak, loše ili nikako. Čičak onako, ali mislim da će se oporaviti. Popanac, tatulu, lisičnjak(dvornik) nikako, očekivao sam da će makar zaustaviti, ono nista. Sreća špartač odradio dobar posao.
Dok na istoj parceli, deo radjen sa Listegom pro, stopirana je ambrozija, sve ostalo navedeno vene.
Ja sa listego pro nisam zadovoljan nikako,ništa ne mrda.Gledao sam prošle g učinak kod drugara i bilo odlično a sada ko vodom da sam polio.
 
Pozdrav, na suncokretu se kovrcaju listovi, jeli to bolest il sta. Drugu godinu ga sadim proslo godine bilo isto ali vrlo malo...nemam sliku mogu sutra uslikat.
 
Kod nas u ataru svi koji sejali Pionir le99 ili le25 zecovi i ostala zgadija ne diraju, sklopovi su im savršeni, dok singentine razbijaju, imamo i kondi i subaru, od vrana, hrckova, zeceva ma sve se okomilo na njega, jos bi Vibala ne deluje. Koliko sam vec zivaca izgubio poslednjih godina tacno cu ga izbaciti iz setvene strukture
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh