Suncokret 2022

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tebi je kanda njiva na pogrešnom mestu ;). Malo šale ali ti verujem da si pogubio živce.
 
Postoj neki problem i kod nas u ataru kod nekolicine sa Neomom.
Juce sam video parcelu a i porazgovarao sa vlasnikom kad je bio u obilasku i ne mozemo nikako da saznamo ili skuzimo sta bi to moglo da bude.
Naime, sve nesto po 4 reda je dobar a 4 su skoro unistena i tako cela parcela, lici kao kad je Neoma prskana Expresom, a nije, prskano je sa Kvazarom, fakticki se susi ili se vec osusio, ostao je za 15 do 20 cm nizi i zuti se. Ne moze biti do semena kad je iz iste vrece posejao celu parcelu od nekih 3 - 4 kj a pritom u prskanju hvata sve po 10 redova. Zanimljivo da pri kraju parcele na drugom kraju sasvim malo ostecenja ima.
 
Neverovatno koliko je sve u ataru poraslo za ova DVA suncana dana!
Juce ujutro sam ospartao parcelu suncokreta. Sada se vracam kuci i prolazim pored nje, nemozes poznati njivu......
 
Poslednja izmena:
Postoj neki problem i kod nas u ataru kod nekolicine sa Neomom.
Juce sam video parcelu a i porazgovarao sa vlasnikom kad je bio u obilasku i ne mozemo nikako da saznamo ili skuzimo sta bi to moglo da bude.
Naime, sve nesto po 4 reda je dobar a 4 su skoro unistena i tako cela parcela, lici kao kad je Neoma prskana Expresom, a nije, prskano je sa Kvazarom, fakticki se susi ili se vec osusio, ostao je za 15 do 20 cm nizi i zuti se. Ne moze biti do semena kad je iz iste vrece posejao celu parcelu od nekih 3 - 4 kj a pritom u prskanju hvata sve po 10 redova. Zanimljivo da pri kraju parcele na drugom kraju sasvim malo ostecenja ima.
@Srdjan Žorž slican problem kao na blok

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
12 dana od prskanja vibalom. Prva slika danas a druga na dan prskanja.
316ceef8f2c8d85290fbebba94369138.jpg
6970028ff17ac085fdeb2b653184f3af.jpg


Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Mislim da je Vibala sve samo ne herbicid ona samo zadrži korov da bi suncokret dobio na vremenu ali da ona ne sprži korov.
 
Posle prvih slika sto je Dragan postavio sa kontrolom posle 4 dana bio sam ubedjen da skoro nista ne skida i ne przi osim sto zaustavlja.
I dalje cekam neku sliku da vidimo sta je sprzila Vibala posle 20 dana od tretmana.
 
Postoj neki problem i kod nas u ataru kod nekolicine sa Neomom.
Juce sam video parcelu a i porazgovarao sa vlasnikom kad je bio u obilasku i ne mozemo nikako da saznamo ili skuzimo sta bi to moglo da bude.
Naime, sve nesto po 4 reda je dobar a 4 su skoro unistena i tako cela parcela, lici kao kad je Neoma prskana Expresom, a nije, prskano je sa Kvazarom, fakticki se susi ili se vec osusio, ostao je za 15 do 20 cm nizi i zuti se. Ne moze biti do semena kad je iz iste vrece posejao celu parcelu od nekih 3 - 4 kj a pritom u prskanju hvata sve po 10 redova. Zanimljivo da pri kraju parcele na drugom kraju sasvim malo ostecenja ima.
Sta da se komentarise kad je skroz nejasno kako je moglo do toga da dodje. Morate na licu mesta otkriti razlog te pojave.
 
Kod mene Listego 1l po ha slabo odradio. Cak je i rizomski sirak pocrveneo, a sirokolisni slabo ili sporo.
 
Ja primecujem da zamene za express nisu bas svuda odradile ambroziju i pepeljugu kako treba,malo su zakovrnuli listove,ali mislim da ce se oporaviti.Verujem da je to zbog hladnijeg vremena u trenutku prskanja,jer sam imao isti slucaj i pre koju godinu.
U vezi Vibale, ako toliko kosta, a ne radi posao izes ga onda...
 
TBM je kod mene odradio posao za ne poverovati u dozi od 30gr/ha.Išao je sa okvašivačen Magis, pepeljuga, poponac, štir i ostali potpisali kapitulaciju, manja ambrozija takođe dok veća žutuje a ima i žive koju nije opaučio.
 
I kod mene je Gringo u dozi od 30g/ha sve spržio. Prskao sam 15.05, pre one jače kiše i zahlađenja i ništa mu nije smetalo hladno vreme. Doduše i korovi su bili mali, 2-3cm. Prošle godine radio 20 + 30g/ha i ostalo puno ambrozije.
 
Ја сам радио сунцокрет са TBM 75 wg 30гр/ха и чини ми се да је слабо одрадио можда му треба времена виде ћу,надам се да ће успети јер како видим ни Вибала баш није сретно решење.
 
TBM 75wg 35gr/ha i flojd 1,2l/ha... + inex, sve spaljeno... Prskano zajedno, samo da napomenem da nije bila neka džungla, zato što je prskano pre nicanja total + gardoprim!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh