Suncokret 2022

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ha,ovo je odlicno ....na jednoj parceli imam oko 65 % sklop,ali posto je sejan na 19cm,bice to ok ,samo kise ,i cena da bude dobra.
 
Zecevi prave štetu. Tokom špartanja, na svakoj parceli sam ih video po dva komada. Samo pusku nositi u traktor i tamaniti ih. Ove godine bas problem sa suncokretom, dok je nicao te ga zeza zicar, te makazar, pomalo zec, ali sad ga opasno jede zec i to tako velikog. A evo ga i hrčak.
cecfcb7ea31b53b67d0ef9690ef88f97.jpg
722ba944bbdf6f9a075671f8f115309a.jpg
f60a9195dba3a43f3a16c164cfd11aa5.jpg
71a0423dfcff67f08c93a8fbede6c88d.jpg
 
Svugde je razredjen ove godine, ponaručito ranije setve koje su dugo nicale, ako je sklop oko 45-50k biljaka bude tu lagano 2 tone na kj.
 
loš sklop.... ja mislim da je do sjemena, ima suncokreta kod mene koji su 100%.....al neznam što su sijali....
 
Listego 1l po ha nekako sporo deluje. Da li je hladno ili vise nije sto je nekad bio? Mada je suncokret redovno pozutio. Komsijski suncokret koji je bio kao oparen se oporavio i izgleda odlicno. Predpostavljam da je tretiran Vibalom.
 
Pa ima onaj ruski od 90 dana samo ne znam kako se zove,pokusavali su kod nas to ali nista od 350 do 500kg a treba da se ulozi i za to a i za narednu kulturu inace kondicija njive se upropastava ...
Ja sam sejao prosle godine neki beloruski od sto dana, posle belog luka, i bilo je 1200 kg po kj. Ali generalno nisam zadovoljan dosta to iscrpi zemlju pa dogodine bude losiji kukuruz. Tako da odustajem, ove godine samo tanjiranje posle vadjena luka, na jesen oranje, pa na prolece kukuruz.
 
I Vibala stala sa delovanjem posle nedelju dana, kao da se korovi oporavljaju😲😲😲😲😲
Ja sam to naglasio u vezi neke kontrole i ucinka Vibale posle samo nekih 4-5 dana nakon prskanja pa sam rekao da to ne moze nikako biti merodavno!
Fino to izgleda i lepo za oko kad posle par dana suncokret dodje sebi i oporavlja se a korovi svi presavijeni.
Zanimljivo je sta ce biti posle 15-20 nakon prskanja i u kakvom stanju ce onda biti korovi! To bi bila prava kontrola!
Postavi Obrade neku sliku za par dana kako bismo videli sta i kako!
 
Bitno je samo da li ce posle 15-20 dana da ozivi! Ako ozivi znaci da takav herbicid moze samo da doprinosi suncokretu da se istrgne i da rastom pobedi korove a da pri tom njiva kad tad do kraja vegetacije bude zakorovljena i neociscena. U prevodu ako je tako, onda je suvise skup herbicid za njegovu moc i potencijal.
Zato je zanimljivo da neko ko je prskao sa Vibalom i bila mu je njiva zakorovljena da postavi neke slike posle neko izvesno vreme od prskanja.
 
Ja sam to naglasio u vezi neke kontrole i ucinka Vibale posle samo nekih 4-5 dana nakon prskanja pa sam rekao da to ne moze nikako biti merodavno!
Fino to izgleda i lepo za oko kad posle par dana suncokret dodje sebi i oporavlja se a korovi svi presavijeni.
Zanimljivo je sta ce biti posle 15-20 nakon prskanja i u kakvom stanju ce onda biti korovi! To bi bila prava kontrola!
Postavi Obrade neku sliku za par dana kako bismo videli sta i kako!
Naravno pratim i dalje, u subotu ce biti 14 dana od primene, pa cu slikati, a secekacu i 21 dan, pa cemo suditi zajedno
 
Nisam siguran šta se ovom desilo. Oprskano je pre nedelju dana, imam drugih njiva isto su rađene, samo je ovaj fasovao. Dozu nisam promašio, odvajam prazne flaše. Le25 oprskano je i protiv širokolisnatih i protiv sirka i to odvojeno.

 
I da dodam da je malo leda dobio ali ne nešto drastično.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh