Suncokret 2022

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo kako izgleda suncokret. Inace njiva nije peskovita, gde mi je peskovita zemlja je takav na bregovima. Da li je od Zeazina ili nesto drugo?
37104adb0cead97789ec5ffb09df660b.jpg


Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Evo kako izgleda suncokret. Inace njiva nije peskovita, gde mi je peskovita zemlja je takav na bregovima. Da li je od Zeazina ili nesto drugo?
37104adb0cead97789ec5ffb09df660b.jpg


Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
Po meni ovo nije od zemljisne hemije. Kad su kod nas imali problem susilo se od sredine a ne krajevi lisca.
 
A meni deluje na hemiju,jer slican problem imam u kukuruzu,isto sumnjam na jeb...terbutilazin,kopao sam i ne vidim da ga nesto zeza u korenu.Jutros sam prskao nekim aminokiselinama,mada najbolja pomoc je kisa obilnija da spere dublje hemiju,peskovito zemljiste.
 
Malo cu dopingovati sa Ecobusterom i nekim djubrivom da vidim dal ce biti promene.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Nema šta ne pravi štetu ove godine.Samo još indijanci i vanzemaljci da ga napadnu i kompletirano je sve.
Kod nas generalno suncokreti ove godine jedno veliko go..no. Em hrčkovi, pa zečevi, pipe i sad još i žičar. Tu i tamo negde daleko neka njiva što na nešto liči ali sve ostalo veliko ništa, Loši sklopovi, nejednakost biljaka .........

p.s. Još ovako kilavi suncokreti da se prskaju Vibalom.............. yuuuuhuhuuuu
 
Da li mogu prskati suncokret cerealicom i kada je suncokret veci da je presao 3 para i da li mogu ubaciti i kletox zajedno.
Jedan kolega kaze da ga je prskao i kada je bio visok da je jedva isao u njega?
 
Ja ga redovno prskam split, 3 para i drugi tretman 4para....ove godine jedan tretamn, punih 4 para listova.
 
Da li mogu prskati suncokret cerealicom i kada je suncokret veci da je presao 3 para i da li mogu ubaciti i kletox zajedno.
Jedan kolega kaze da ga je prskao i kada je bio visok da je jedva isao u njega?
Prvo Cerealisom mozes samo ekspres hibride. Drugo, mozes i kada je veci od tri para listova. Sto se tice mesanja u uputstvi za Kletox pise da se ne mesa sa herbicidima za sirokolisne, ali neki zbog nedostatka vremmena mesaju. Kazu da nema vidljivih posledica. Licno mislim da ne treba mesati Kletox i pulsar dok bi kletox i neki tribunon metil tj. ekspres moglo.
 
Jeste nakon prskanja Listegom nisam prolazio ranije ali drug mi kaze da je bio i zuci. Sad se pretpostavljam vec vraca u normalu
 
Poslednja izmena:
Kod nas se ppjavilo neko zutilo i crne tacke po liscu, svaki suncokret u ataru ih ima.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 


imam nekakav problem u suncokretu...... listovi se kovrčaju i lijepe jedan za drugi..... slično kao kod breskve kad napadnu lisne uši.... jel imao netko nešto slično.....

prskan je prije nicanja i poslije više nisam ulazio prskalicom....
 
Desava mi se da mi se na nekim njivama susi suncokret. Suncokret je 6-8 lista i cak veci ali sad su loceli da se suse donji listovi i suncokret propada. Prskao sam.na crno sa Zeazinom 0.7/ kj. Kazu mi ljudi da je od toga. Da li probam da prihranim preko lista sa necim?

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
I ja sam isao zeazinom 1.2l/ha, za sada nemam nikakve fleke po suncokretu ali kasno sam ga sejao sve posle 1maja.
 
Kod nas opasno ulaze vaši u suncokret. Izgleda vole le 99. Danas video na par parcela. Uz hemiju za sirak dobiće neki najjeftiniji insekticid. Nema opuštanja.

Sent from my S60 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh