Suncokret 2022

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imam 2.5 ha konvencionalnog suncokreta, spremljena je vibala. Čekam da još poraste...

Kad vidim ovih par slika nije mi dobro...
 
Ja sam malopre oprskao .Imam 2 kj a oprskano je sa 1 litrom vibale .Tri-četiri dana ne idem na tu stranu.
 
Moje iskustvo sa vibalom je da resava samo ambroziju a za ovo drugo je ku ac na biciklu. Samo u kombinaciji sa expresom radi posao kako valja!
 
Nakon tretmana viballom za koliko dana smem prskati sa gringom?ima dosta puno trave pa ce viballa nesto i ostaviti sigurno
 
Milovane kad je ovaj sejan, kod nas u ataru ovakvog suncokreta nema!
 
Nema ni kod nas,tj oko 10 cm nizi ,video sam na jednoj parceli,to sejano pocetkom aprila mislim.Inace ja bih ranije prskao sirak tu,sad u redovima ce teze hemija dopreti do korova od suncokreta,mozda bude propustenog sirka.
 
Za keltox extra pise da se ne preporucuje primena nakon formiranja 4 para listova.Dali je istina ili ide do 8 listova u praksi?
 
Odradio sam dve bas kriticne njive Kletoxom extra prosle nedelje da li je moguce da suncokret zuti po malo od njega kao od imazamoksa ? Doza 1l/ha, a planirao sam ako nikne jos sirka kasnije da idem Floyd
 
Imam 2.5 ha konvencionalnog suncokreta, spremljena je vibala. Čekam da još poraste...

Kad vidim ovih par slika nije mi dobro...
Pravi se nepotrebna panika oko vibale.... nekim konkurentskim kucama ne odgovara ovaj herbicid iako i oni imaju konvencionane hibride. Adekvatno resenje za pojedine korove osim vibale ne postoji. Zamolio bih pojedince koji su postavljali fotografije da nastave da postavljaju jer ce suncokret za par dana da se oporavi skroz i nece biti uticaja na prinos. Mi smo prskali nase oglede jos prosle godine sa Vibalom i svi hibridi su se ponasali isto, za par dana kao da se nije nista desilo.
 
A sta se desava sa onim suncokretom gde se stablo iskrivilo? Hoće li stablo biti iste čvrstine kao i ostala, I hoce li imati normalnu glavicu?
Prskao sam Kondi sa vibalom, jer zbog hladnog vremena prskanje na golo nije bas bilo delotvorno, pa je morala korekcija. Isla je puna doza 1l/ha, ambrozija je klonula, ali tatula(pogrešio sam u vezi čička) mi se cini da se oporavlja. Videceu za dan ili dva kad budem isao da špartamo kakvo je stanje. Inace suncokret se oporavio, jedino sto ima onih sa "guščijim" vratom.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh