Suncokret 2022

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da se ne shvati pogresno Dragane ispraticemo vibalu do kraja. Oporavio se suncokret posle vibale.. Danas je 8. dan..
A ovo je delovanje na cicak

Konoplja

Tako radi i pepeljugu ali je nisam slikao, dok za tatulu nista.. Druge trave nije bilo..


Sve u svemu suncokret je nastavio da rasti i sve je ok, moze da se odahne 🙂.
Licno misljenje vibala samo kao pomocno resenje kad zakaze zemljisno u konvencionalne hibride.
 
Poslednja izmena:
A sta se desava sa onim suncokretom gde se stablo iskrivilo? Hoće li stablo biti iste čvrstine kao i ostala, I hoce li imati normalnu glavicu?
Prskao sam Kondi sa vibalom, jer zbog hladnog vremena prskanje na golo nije bas bilo delotvorno, pa je morala korekcija. Isla je puna doza 1l/ha, ambrozija je klonula, ali čičak mi se cini da se oporavlja. Videceu za dan ili dva kad budem isao da špartamo kakvo je stanje. Inace suncokret se oporavio, jedino sto ima onih sa "guščijim" vratom.
Ispraviće se , nema negativan efekat na čvrstinu stabla, to je takodje bilo i moje prvo pitanje kolegama iz zaštite bilja. Moje mišljenje je da ekspres+ Vibala daju najbolju kombinaciju i spektar delovanja na korove. Osim toga nema uticaja na naredni usev (ječam-pšenicu)

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Slikacu sutra moj, danas sam zurio,pa nisam stigao,al kaze mi sestric da se skroz oporavio, a ovo je 4 dan od prskanja, opusteno samo
 
Ispraviće se , nema negativan efekat na čvrstinu stabla, to je takodje bilo i moje prvo pitanje kolegama iz zaštite bilja. Moje mišljenje je da ekspres+ Vibala daju najbolju kombinaciju i spektar delovanja na korove. Osim toga nema uticaja na naredni usev (ječam-pšenicu)

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
To je najbitnije da ne utice na naredni usev. Jos 1 pitanje koja doza po tebi ekspresa sa vibalom pije vodu.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Desava mi se da mi se na nekim njivama susi suncokret. Suncokret je 6-8 lista i cak veci ali sad su loceli da se suse donji listovi i suncokret propada. Prskao sam.na crno sa Zeazinom 0.7/ kj. Kazu mi ljudi da je od toga. Da li probam da prihranim preko lista sa necim?

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Од хемије ти није сигурно.
Ако су бразде до комшија, онда је неко закачио са хемијом, а ако је спорадично или на огумке, нешто га једе.
 
Ovo je sejano pre vise odmesec dana. Susi se najvise nakrajevima i gde samdupliraio hemiju.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Desava mi se da mi se na nekim njivama susi suncokret. Suncokret je 6-8 lista i cak veci ali sad su loceli da se suse donji listovi i suncokret propada. Prskao sam.na crno sa Zeazinom 0.7/ kj. Kazu mi ljudi da je od toga. Da li probam da prihranim preko lista sa necim?

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока

To se kod nas desavalo na peskovitim zemljistu bas od jake doze zemljisne hemije u suncokretu. Ja sam ove godine preterao sa gardoprimom ali jos nisam primetio da mu nesto smeta. Postavi slike da vidimo kako izgleda.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh