Suncokret 2022

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne znam sta bi time dobio. Vibala ima prednost sto mogu i konvencionalni hibridi da se prskaju, koji su rodniji od ekspres hibrida. Mislim da trebenuron-metil sasvim dobro odradi sirokolisne tako da Vibala po meni nije potrebna, pogotovo sto je i relativno skupa. Ima jos nesto. Ekspresom se moze prskati odmah posle nicanja dok je preporuka za Vibalu od 4-8 lista.
Onda konvencionalni i nije prinosniji AKO mu Vibala skida prinos kao i drugima koji se prskaju. Express pokriva korove koje ne obuhvata Vibala i jako je jeftina. Vibala ima izuzetno uzak spektar delovanja na korove nosi ambrozju,abutilon i pepeljugu, nesto malo slabije na cicak,stir i kerece grozdje. Ostale korove ne nosi nikako. Dok je express jako jeftin i resava korove tipa palamida.
 
Naprotiv. Vibala je finansijski popus Gardoprima, a opet on je propoustio korove i mislim da je isplativije vibalu nego dubinski. Da nema nje ambrozija bi se osemenila pa tek za iduce godine imam problem.
 
Zasto uopste mesati Vibalu i Ekspres? Da li neki od njih nesto propusta od sirokolisnih pa da ovaj drugi odradi??
 
Vibala ne radi palamudu,a ona ume da bude zajebana posto oko nje nista ne raste,Ekspres je brije ali Ambroziju lose a Vibala je jede...
 
Kao vrelom vodom osuren,ja cu na jednoj parceli bas ostaviti ogled pa videti kasnije do zetve jel ima nekih razlika,tj jel utice na prinos.
 
Max 51
već 3 g se kanim da testiram i sad sam imao priliku na jednoj parceli bio tepih od čička na jednoj strani ,pre nego sam krenuo na eksprese taman u imazomoks dodao malo maks.pola sam vozio 1 brzinom pola 2-gom da doziram manje i više. Loše izgleda dosta :rolleyes: ali za nauku mora da se proba.
Prošle g sam probao ručnim špricem i oporavio se mada nisam ispratio do kraja.
 
Kad sam završavao CLF hibride taman na zadnji prohod je bilo čička dosta ko tepih pa sam ubacio max jer sam posle prao prskalicu i nastavio eksprese.To je par parcela od mog voćnjaka tamo mi zgodno za oglede pratim 30-tak parcela od ljudi koje znam i koji ne lažu.Ja imam 6 parcela u tom potezu svaki dan prolazim tim putem pa mi lako da pratim.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh