Suncokret 2022

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kiše biti neće sigurno! Mozda nekih 5-7 dana izdrzi
Kad si sejao? Kako izgleda zemlja sada?
 
Sejano pre vise od 2 nedelje ,ma izgleda kao beton,jeb.. pokorica....dosta je ispucala ali jbg suncokret je najgore gov... po pitanju nicanja ,skinem koru od gore i ispod je suncokret ,nije u pokorici nego ispod ,a ima koji su nikli nekih 30-40%.
Imam semena,mislim da cu je presejati jer vidim da po prognozama stvarno nema nista od kise,bar dok jos ima vlage,a kako duva jeb.. vetar brzo ce prosusiti zemlju od gore.
 
Kembridz ce izlomiti ove sto su nikli,mozda ne sve ali bice stete sigurno.Cickas mislim da nema niko kod nas.
 
Itekako ce unistiti sve ove sto su vec nikli,suncokret je krt,jez bode i razbija pokoricu ,dok drljaca vuce,no nece klin drljace ostetiti niknuti suncokret koliko kora zemlje oko njega koja ce ga preseci kao noz.Da nije nista niklo isao bi valjkom,ali ovako ne vredi,i ako bude niklo sve sto je ispod kore,opet gubim dobar deo sklopa.Kisa bi ga spasla ali posto je nema,presevanje ce biti,zemlja je jako topla brzo ce to napolje nece puno kasniti za ostalim parcelama.Danas sam video nekoliko sejalica u ataru i mnoge parcele jos nisu nikle ili nisu sejane,sad ko je vise u pravu ,mi koji smo sejali pre hladnog vremena,ili ko seje sada,videcemo na kraj godine.
 
Danas sam presao sa valjkom njivu , kora prejaka, neki % izbio, mada mislim da cu da presevam
 
Ostaje ovako .U suncukretu kada je klijao i nalazi se pod koru ili je u kori ,svako razbijanje pravi štetu,barem sam ja tako zaključio .Možda neko ima drugačije iskustvo.
 
Au Dobrice, ala su kod tebe nikli svi "ka u vojske pod komandu". Svaka čast na sejalici i majstoru.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh