Suncokret 2022

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod nas vrane cuda prave, vade seme mamu im njihovu
 
Zecevi naprave nekad jako veliku stetu jer naprave citav krug ili uhvate citav red i opasu kotiledone.
 
Mislim da zec ne dira tako mali suncokret.
Popca ili "đipatora" neću pominjati ,mada i on pravi štetu kada je suncukret u nicanju.
Ptice prave štetu u nicanju, pošto suncukret nosi ljusku na površinu a to privlači ptice .Obično najviše stradaju redovi pored pšenice, lucerke ...
Koji preživi ovu fazu kada dobije prave listove napada zec a koji preživi do butunizacije ima šanse da ga srne, brste.
 
kod mene stabljika viri iz zemlje, bez listova.... jel moguće da je zec? ima ih na svakoj njivi, samo iskaču u pšenici ispred traktora?
Moguce je pogotovo ako vidis male sape i govna. Tu nema pomoci.... Meni je preklane tako pojeo 2 i pol jutra na mahove na tablu od 15 jutara nismo usijavali jer se uhvati odredjen og dijela njive.....
 
Moguce je pogotovo ako vidis male sape i govna. Tu nema pomoci.... Meni je preklane tako pojeo 2 i pol jutra na mahove na tablu od 15 jutara nismo usijavali jer se uhvati odredjen og dijela njive.....

kad sam ujutro sijao, na parceli do je pšenica, onako nabrzinu sam nabrojao 15 srna..... stoje i gledaju, nemaju straha....
 
valjda osjete da nebaratam dobro puškom, nisam ni vojni rok odslužio, jedino što im mogu, je staviti soli na rep......
 
Juce sam obilazio i nice suncokret posle 21 dan od setve, a divlji golubovi i fazani uzivaju, valjda ce nesto ostati i za mene.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Kod nas u selu čujem 2-3 njive makazar haos napravio. Kod mene mozda 2-3% pregrizeno.
Dali ga hemija čuva i kad nikne tj koliko?
 
Sada makazar, posle žečevi i srne, jadan on šta sve mora da preživi.Bio u obilasku, nikao i niče, ima gricnutog, za sada u granicama normale, stvar verovatno spašava to što je svuda okolo suncokret pa je napad šireg aspekta. 😂
 
Koliko dugo moze ispod pokorice preziveti ?,imam 2 hektara gde je teza zemlja i nzm jel da ga ostavim jos malo ako bude neke kise,ili da presevam odma ...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh