Suncokret 2022

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Konacno da se lepo vidi posle 28 dana od setve.
67d4060ae7236810fd734064b0b49786.jpg
fb08a52eea806b90dceed30a6ea6b295.jpg


Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Meni nešto pojelo suncokret, kaže komšija njemu jede pipa, ja jutros da pogledam moj suncokret a on desetkovan, samo stabljičice ostale. Moram presejavati a ne znam vredi li mi suncokret sejati, poješće ga opet :unsure: Nisam koristio zemljišnu hemiju pa kontam da bi mogao kukuruz posejati, njega ništa nije jelo.

Zavisi sta jede, ako su ptice u pitanju one ne jebu zivu silu kad jednom pojedu samo straze pomazu za presevanje.
Sve parcele oko grada pojedene 80%. Mozda i one dalje. Golubovi ga urnisu, ljudi masovno cuvaju. Strasno. Bice presevanja pa cuvanje. Strah me da idem na ostale njive. I ja sam mislio da je makazar, ali ne,definitivno su golubovi.
 
I ovde golubovi prave haos. Cak sta vise i nema mngo domacih, ali ima jedno jato od 7-8 kom divljih - grivasa. Oni haos prave, cini mi se da ceo dan samo jedu, a posto oko mene i nema drugog suncokreta, ne odlaze sa mojih njiva. Rekao bih da u takvim situacijama jedino puska pomaze, dzabe i presevanje i sve ostalo. Jos im na ruku ide sto je i vreme hladnije, pa suncokret i sporije nice i raste.
 
Vrane nisu problem,ubijes jednu i okacis i vise ni jedna ne slece,golubovi su glupavi tu jedino neki Mesurol
Popac jako lepo resava Nurel D,uspori ga da "cuko" malo odvrkne
Za zeca moze i neki prasak-omeksivac za ves,radi isto kao Kalijum sapun,samo se lakse opere prskalica.
 
Sutra cu probati da usejem suncokret, a najverovatnije ce se presevati, razlog kora, zeke, insekti
 
Ja sam koru razbio kembidz valjkom. Ima koji je bio napolju neki je bio ispod kore, mozda 5% se izlomilo ostalo je dobro, vec se vide vrste lepo.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Ја сам прошле године пробно поваљао неких 15 ари сунцокрета и само где кембриџ није прешао по реду ту је никао иако је било кише после ваљања.
 
Sutra cu probati da usejem suncokret, a najverovatnije ce se presevati, razlog kora, zeke, insekti

Isto. Gde je bio kukuruz prošle godine ok je za sad, ali gde je bila strnjika pa zaorana haos. Žicar je napravio ludilo. Pregrizao mi je preko 50%. Svetinja bilo dok su se palile slame pa zaoravale nek kaže ko šta hoće. Ovog zla nije bilo toliko ::samo bes::
 
Jel netko tretirao sjeme gauchom ili necime pa da zbog svog smrada/okusa ne dozvoljava zecu da ga jede ili to nema veze s tim?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh