Suncokret 2022

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene pravi hirosimu od sucokreta, nisam do sada video takve stete. Danas poceo prskanje protiv njega i ostale gamadi.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Sta koristite protiv makazara ?,tj koja je najbolja a.m ?.Jel tu treba nesto duzeg delovanja ili kako vec ?.
Jel on odsece celu biljku i ostane samo stablo kao ili je to ipak nesto drugo ?.
 
Prvi put sejem suncokret,pa nisam u nesto 100% siguran.Dali ovaj suncokret ima razvijenih stalnih 4 lista,to jest prva dva par lista,a krece treći par koji se jedva vidi u sredini.Dali sam u pravu?
 
Meni nešto pojelo suncokret, kaže komšija njemu jede pipa, ja jutros da pogledam moj suncokret a on desetkovan, samo stabljičice ostale. Moram presejavati a ne znam vredi li mi suncokret sejati, poješće ga opet :unsure: Nisam koristio zemljišnu hemiju pa kontam da bi mogao kukuruz posejati, njega ništa nije jelo.
 
E sad se vide slike,ne znam sta bi malo pre.A jedan strucnjak koji seje suncokret godinama kaze da ovi nisu pravi listovi i viballa herbicid ide tek kad suncokret naraste skoro do kolena.A ja koliko znam i koliko vec umem da citam svugde pise od 4 razvijenih lista,to jest razvijen dva para lista.Sto znaci ovo je taman za viballu jer trava ide kao nenormalno
 
Kod nas odavno imamo tih problema. Farbanje semena ne pomaze kod makazara. Prskanje insekticidom kad pocne da nice moze pomoci. Ono sto bi bilo dobro je unosenje granulisanog insekticida pri setvi do samog semena.
 
Kako izgleda taj makazar, kad napada, ostavlja li neke tragove? Ja sam pomislio da je zec pojeo, sve njive oko moje su napadnute ali čini mi se da je moja najgore.
 
Evo slike od juce. Nije puno obrstio, ovo je uradio pre par dana. Sad je vec gotovo. Nisam prskao, iskreno mrzelo me. Nemam ove godine puno suncokreta i sta mu Bog da :)
20210505-181415.jpg
 
E sad se vide slike,ne znam sta bi malo pre.A jedan strucnjak koji seje suncokret godinama kaze da ovi nisu pravi listovi i viballa herbicid ide tek kad suncokret naraste skoro do kolena.A ja koliko znam i koliko vec umem da citam svugde pise od 4 razvijenih lista,to jest razvijen dva para lista.Sto znaci ovo je taman za viballu jer trava ide kao nenormalno
Viballa ide kada suncokret ima vise od 4 para listova, sve ispod toga ce da "sprzi".
Inace gde ima da se nabavi Gaucho 1 lit? (znam da ide ispod tezge)....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh