Suncokret 2020

U onoj gunguli oko nestašice semena, nisam mogao puno da biram, a hteo sam express hibrid....
 
Kod mene Le99 na 1.2 Ha 4920kg JUS-a + do 100 kg ostavili kući za kokoške. Ovo mi je prvi put da sejem suncokret, tako da sam prezadovoljan.
 
2018 godine sumiko posejali za probu jednu vrecu. Bilo 2430 kg po jutru. Posle toga sve manje je radjao

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Ne znam šta da kažem... Evo i danas se okupilo neko društvo, i tak divanimo, i kome god kažem koliko sam imao prosto ne veruje, jer je izgledao top top... Zelen je bio do zamog kraja žetve, jedva sam ga skinuo a morao sam jer već ukidaju odkup zbog soje i kuruza... Baš je lepo izgledao i obećavao i na kraju jedva 17 meteri prosek po kj... A bilo je više parcela, različiti delovi atara, različiti predusevi itd itd, i svuda ista priča...
Bilo kako bilo, tako je kako je... Sledeće godine opet ogled...
 
Što da kažem, zadovoljan, suncokret skinut sve je novosadski ronin, prinos 2100kn na jutro, vlaga 8 do 8,7%......na izgled nije za raditi, zelena stabljika, al probao sam, vlaga u standardu, pa smo radili..... Sijem ga i slijedeće godine

Posijan po preporuci forumaša na 23,5cm,hvala svima koji su pomogli!



 
Данас коначно и ја завршио жетву сунцокрета 18858 кг ЈУС зрна на 10 кј. Сетва 25.04. пролећно орање,опрскано неким грингом и више није диран до жетве. Генерално ја сам задовољан или боље презадовољан какво је пролеће и ницање било.
 
Је л' неком ове године (а и генерално) био добар коректан неки IMI хибрид сунцокрета?
 
Još sam zaboravio navesti da je oprskan sa Wing P herbicidom, poslije sjetve, al kiša je pala nakon 45dana, i odluka je pala na dvije kultivacije i jedno zagrtanje, da zagrtačima uništim travu uz biljku, i rezultat je na slikama.... Jer nevjerujem da je tu nešto herbicid napravio, nakon toliko vremena....
 
Kakva je lucerka kao predusev za suncokret, jel sejao neko ?
Razoravam jednu lucerku, a tu imam jos dve parcele gde sam planirao suncokret pa bih posejao sve jednu kulturu zbog lakse organizacije rada
 
Izgoreće ti zbog dve stvari .Lucerka ostavlja mnogo azorta ali iscrpi mnogo vode.Posle lucerke treba sejati pšenicu ,barem u našem podnevlju.
 
Ja uvek sejem kukuruz posle lucerke. A iskreno me strah da od dosta azota ne izraste suncokret nebu pod oblake. Psenicu sam probao ranije ali mi se nije bas najbolje pokazalo doduse tad nije bilo herbicida za uskolisne korove u psenici.
 
Imao sam ja ove godine. Parcela 5kj, dva lucerka 3 kukuruziste predusev. Na kukuruzistu za 60-70cm vislji i "veseliji" sobodna procena, da je bar za 40% prinosniji bio na kukuruzistu.
 
Nazad
Vrh