Suncokret 2020

Vi ste dobri u našem ataru ima još samo mojih 6 parcela i još jedan presejan.
Sutra nadzavljamo, i ja ću verovatno izbaciti kasne hibridi. Do
 
Au bato,ti moraš pod hitno majstora nebojšu da zoveš,pa imaš bre krrrrrr menjač,to pravi mešter kad namesti biće ubacivanje ko u yuga koral 65.
Serem.
 
Ha, to sam namerno, vidiš da ne silim, sve lagano, I opet to prvo ubacivanje krči i bog... Posle je ko puška, ipak taj traktor ima tek 150 sati...
 
Malo me razočarao suncokret ove godine... Ajd I ja sam ukakio sa setvom, tačnije spremao sam pred sejanje pa sam isušio setveni sloj, a kiša nije pala neko vreme pa je nicanje bilo loše, fali bar 20 posto sklopa al nije bilo za presevanje... Nisam još završio, na pola sam, al ovo do sad samo 17 meteri po kj... A i taj sumiko nije nešto... Kondi sa snimka od gore, i to na državnoj zemlji, i dosta loša zemlja u tom delu atara, dao 2400 kg...
 
Gotova žetva za ovu godinu, sad zavisi od cene hoce li se sejati I dogodine. Sejano samo SY, Kondi I Bacardi. Prosek da kazem zadovoljavajući, ali očekivalo se vise, barem kako je izgledao. Bas je bilo mnogo praznih zrna, što se prvi put dešava kod Syngente. Kasnija setva je podbacila malo u odnosu na prve rokove. Kasnije cu napisati prosek, a i prinosi kako su se kretali.
Odmah i MAP razbacan
776302c0c4331ba3c86ca338cc947f3b.jpg
 
Skinut suncokret, prosek 3,1t/ha. Sumiko mi se nije nesto pokazao samo na jednoj njivi je prebacio 3t. Dok je Le99 isao od 2,2t/ha , na jednom parlogu oranom u martu, do 3,6t/ha.
Videcemo za sledecu godinu sta i kako.
 
Skinuta nroma danas oko 24 metera po jutru. Nikad ovako dobar sklop i nikad nije tako, dobro izgledala. Premda je obecavala i za 27 28 po jutru ali moram utekako bit zadovoljan jer smo ipak imali solidno padalina naspram vasih atara
 
Zavrsen suncokret danas ostao MAS 85 ,pioniri radjeni pre 7 dana ,ukupno pod suncokretom 4.7ha.
Le 25 3400/ha bez osnovnog djubrenja prihrana u spartac 150kg/ha KAN -a.
Le 99 3550/ha isto samo prihrana.
MAS85 uzet za probu na 0.7ha 2800 kg ,bez ikakvog djubriva ali je ta njiva pre tri godine dobila stajnjak.
MAS najbolje dao ali sam i najvise strepeo za njega ,visok ,tanka stabljika ,teske glave sreca pa nismo ove godine imali oluje.
Za dogodine debelo razmisljam da li ga uopste sejati ,cena nikakva, razmena isto ,mozda samo posejem ovo semena sto mi ostalo od ove godine.
 
Poslednja izmena:
Teska godina za suncokret.
Ja pre dva dana skinuo suncokret koji nije bio u planu, ali zbog loseg nicanja uljane repice posejan suncokret.
Hibrid Subaru, setva 13 april na razmak od 22cm.
Prolecno plitko potanjiravanje strnjike i ujedno ubaceno 300kg 3x16. Zbog suse nicanje se oteglo do 15 maja. Sklop je bio u manjku za 15ak posto.
Pri setvi pola njive je dobilo 2kg ureje a pola 2kg kana.
Konacna vaga kaze da je rodili 3300kg po hektaru. Vlaga 8.5 procenta. Sve u svemu dobro je rodio kako je imao los start.
I jedan zajljucak u selu je prosek oko 2800kg po hektaru ali uglavnom svi njive jos uvek obradjuju na stari nacin, plugovima.
5ad2ea7b6cde6fc7e85cbb5ab1a2a208.jpg


Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh