Suncokret 2020

Za suncokret je izgleda najvaznije tropolje ili cak i vise,
Gledam nove zakupe,pa tu se samo vrti kukuruz i suncokret ,psenica izbacena,repa jos pre,koliko moze da rodi suncokret kad je na istoj njivi svake druge godine,prinosi svake godine opadaju,
Kukuruzu ne smeta da je svake druge godine na istoj njivi,ali ne sme cesce zbog diabrotike,plus u juznom banatu stalno duva vetar i sav popada
Sve u svemu presipanje iz supljeg u prazno,stim da se ipak malo vode i prospe,pa sve ima manje za presipanje
 
Za suncokret je izgleda najvaznije tropolje ili cak i vise,
Gledam nove zakupe,pa tu se samo vrti kukuruz i suncokret ,psenica izbacena,repa jos pre,koliko moze da rodi suncokret kad je na istoj njivi svake druge godine,prinosi svake godine opadaju,
Kukuruzu ne smeta da je svake druge godine na istoj njivi,ali ne sme cesce zbog diabrotike,plus u juznom banatu stalno duva vetar i sav popada
Sve u svemu presipanje iz supljeg u prazno,stim da se ipak malo vode i prospe,pa sve ima manje za presipanje
Imam kolegu koji radi dvopolje suncukret -pšenica ,da ne preteram ali sigurno zadnjih 12-13 godina .Prinosi ,kao i kod tropolja.
 
Znam za dosta takvih slučajeva, jedan čaak više ni ne koristi plug, samo tešku tanjiraču i gas.
 
Kod nas većina ne ore za suncokret već samo tanjirača u jesen.Drugar sigurno 10 godina ne ore već samo tanjira super teškom tanjiračom, radi u fulu i ima dobre prinose.Skuplje ga izađu dva-tri tanjiranja po k.j od jednog oranja ali mu je dosta brže.Ja iskreno ne bih tako radio bez podrivača.
 
Jesi video kombinaciji sa kojom radi pa tako pišeš?
Case MX285 po prohodu potroši 14l goriva po k.j pa puta dva ili tri pa izračunaj šta koliko košta.
 
Kod nas većina ne ore za suncokret već samo tanjirača u jesen.Drugar sigurno 10 godina ne ore već samo tanjira super teškom tanjiračom, radi u fulu i ima dobre prinose.Skuplje ga izađu dva-tri tanjiranja po k.j od jednog oranja ali mu je dosta brže.Ja iskreno ne bih tako radio bez podrivača.
Da ali ta tanjiraca ode dublje nego kad neko ore
 
@caco praktično urađeno, ali sad opet da se zezam oko prepravke, bas I necu. Videcemo dal ce uopste više I biti potrebe za ovim hederom...
Ovaj sa slike kosi bez problema, ali kad ima više zelenih, onda nikako. Inače, Kondi je u pitanju.
7a8091aa2cbb736a5a593cf40577f3cd.jpg
Kolika je bila vlaga ovde? Kad je skidan?
 
Juce kosili Neomu, 100kg 3x16 npk ujesen, 100kg San predsetveno, prinos 1500kg/kj vlaga 7.8 primese 3. Pionir Le99 jos zelen nastavljamo za koji dan. Kosen i pionir usluzno prinos 1400kg po kj vlaga 9.2 primese 2. Sve u svemu loše.

Послато са SM-A310F помоћу Тапатока
 
Toliko se troši.Ja sam vukao Leskovačku V24 sa 2.5t težine i potrošnja je išla preko 10l/k.j a on ima malo više veći traktor od mene.Radi se predsetvena priprema u proleće.Da ne idemo dalje u off.
 
Juče urađeno za probu 13 kj suncokreta, 10 kj Pionira Le 99 i Le 113 . Vlaga 8,1 %, primese 2,2 a prinos nešto preko 1900 kg po jutru. Zanimljivo je da sam ove suncokrete sejao 10 dana posle prvog posejanog koji je još zelen ??? Takođe, ove njive su dosta kvalitetnije nego te gde je još zelen. Uslužno uradio 2,75 kj komšiji koji nikad nije sejao suncokret, sada imao Kondi sejan 23.04, vlaga 7,5 % , primese 3 a prinos 6300 kg, on se oduševio. Zanimljivost je da ovaj moj suncokret nije ličio ni na šta, mislio sam da će biti 1500 kg/kj a onda smo ovrli 4 jutra i napunili skoro skroz dve pronarke. Prošle godine sam imao turu gde su dve pune bile 11900 kg suncokreta i sad računam bar 10 tona, reko biće 2500 kg/kj, ja presrećan. Pre vage mi uzeli uzorak, kad sam video hektolitar, umalo se nisam šlogirao. 35,9 hl. Na kraju, 8400 kg...
 
Nazad
Vrh