Suncokret 2020

Svaki put kada mi na nekoj parceli ostane suncokret za kasnije skidanje, primetio sam da sto je duze zelen manji prinos bude.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Evo i mog EL99 bojim se da ga skidam jos, poprilicno ima zelenog lisca ali i izgorelog na bregu...uvek sam pioneera skidao manje vise zelenkastog, tako ce biti i sa ovim jos 2-3 dana
Ovo mi je niklo od prosle godine isto pioneer bio, da li je do kombajna ili sta je ne znam....kao da sam ga sejao bogte...cekao kise a on kao iz vode raste...presao total + maton, videcemo efekat
 
Zavrsio suncokret le 99 ,titelski breg 10 kj 1700 kg po jutru,dole neka pescurina 4 jutra 2250 kg po kj ,al dole bilo kise ,gore prc
 
@caco praktično urađeno, ali sad opet da se zezam oko prepravke, bas I necu. Videcemo dal ce uopste više I biti potrebe za ovim hederom...
Ovaj sa slike kosi bez problema, ali kad ima više zelenih, onda nikako. Inače, Kondi je u pitanju.
7a8091aa2cbb736a5a593cf40577f3cd.jpg
 
Jel ima prednosti kad se vrsi zreliji tipa sa 8% vlage ?
Ne znam da li mi se cini ali pri vlaznosti 13-14% slabo izvrsava sredisnji deo pogace.
 
Kada bi sve glave bile jednake ,idealno bi (po ovoj vrućini) bilo kositi sa 10-tak posto vlage .Kako suncukret nije sav jednak kosimo kako kojeg.Sutra pravimo pauzu da dijamantis odbaci koji list i malo pocrni ,inače čini mi se da nema vlage.
Ova njiva je najzrelija .


Kada prikolica nije kiperka a nema kip rampe.

 
Danas skinut suncukret. Uf kakva godina, tri parcele su u pitanju, i sve tri sejane na razmak 23,5. Sejane 9 aprila, u pitanju je seme sy sumiko
Prve dve parcele predusev kukuruz dato 150 kg 6:12:24 pred oranje ( uradjena analiza zemlje) u prolece 90 kg ureje sve po kj.
Treca parcela predusev pšenica izvučeno stajnjaka na celu njivu pa zato nije djubrena pred oranje. Pre špartanja dobio 110 kg ana.
Prve dve njive prosek 1500 kg vlaga 9 primese 4 da nije bilo ambrozije bila bi i manja vlaga, praktično je bio skoro izgoreo.
Treća njiva prosek preko 2200 vlaga 11 primese 5 da nije ambrozije bilo bi manje.
Sve tri njive su u krugu od 1 kilometra i sve tri su dobile istu količinu kiše.
Velika greška sa moje strane prilikom prskanja širokolisnih korova zaboravio da sipam okvašivač pa je na nekim delovima njive radio čupazon .
 
Urađena zadnja parcela kondija .Površina 5,25 ha,vlaga 8 ,primese 4,5 prinos 21960 kg ili 4180 kg/ha ili 2390 kg /kj.Treba odbiti 1,5 % da se svede na jus.(bar mislim da je tako)
Bio je dosta nejednak ,Delovi su bili sa lišćem a bilo ga je crnog.
 
Jel ima prednosti kad se vrsi zreliji tipa sa 8% vlage ?
Ne znam da li mi se cini ali pri vlaznosti 13-14% slabo izvrsava sredisnji deo pogace.
Moj LE 25 sto smo radili u nedelju je bio 8% vlage i jako se lepo izvrsavalo iz glavica,rastur minimalan. I jos sam na silosu dobio bonifikaciju od 1%+ zbog toga sto je vlaga bila ispod jusa.
 
Tek juce cujem da je neko imao preko 2t u našem kraju. Parcela nije videla suncokret 10godina. I taj rod je dala Syngenta. Mada imaju kolege Sy hibride i prinosi kao i kod svih vrti se na oko 1500kg po kj. Cekamo da vidimo skidanje i rezultate jednog pionirovog ogleda i 500m dalje ogled Ns hibrida u delu atara gde je bilo dosta vise kise. Bas obecavaju.

Sent from my S60 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh