Suncokret 2020

@kiraj jeste li merili koliko stane suncokreta u zmajevku sa onim povisenjem? I ako moze slika opet.
 
Zavrsili, prosek 1740kg na svojoj zemlji i ostane nesto, al na zakup tesko sve zavisi od cene.
 
Poslednja izmena:
Ne znam gde si skupljao razmak ?
Mi smo imali taj problem ,odavno .Rešeno je tako što su sa strane kljunova dodati parčedi pleha odozdo na kljun.
Strelica pokazuje kako su bili kljunovi.Tada je sakupljao i nabijao glave.



Druga stvar koju smo tada primetili je ,nakupljanje glava kod mesta gde ulaze glavice uzorkuje podizanje vitla a samim tim i proklizavanje lanca koji ga pogoni.Od tada ,svake godine se zavari na ovom mestu.Mali var koji se lako odseče kada se skida uređaj.

Razmak izmedju kljunova smo malo skupili, jer se desi da zapadne glava bas ispred noža što treba da odseče, ali nismo smeli previše, da ne bude problema da nece stapovi da prolaze. Mada problem je ostao isti, i dalje zapada, popreko upadne, nekad progura sledeća glava, ali pretežno kad je zelena neće. Pomerali vitlo napred, i podigli ga, sad je nesto bolje, mozda cemo ga malo vratiti nazad, ali opet kad su zelene glave i ima malo lišća ne ide.
Koji limovi, ovo na slici su fabrički što se nalaze na kljun, ne? Ne razumem bas najbolje gde ste i šta ubacivali.
Vitlo da se pomera to sam primetio, ćale je davno tu ubacio neko ojačanje, jer je kod nas poseban heder za suncokret, a poseban za žito, pa je to tako rešio, a moglo je i ovako, brže i jednostavnije.
 
Razmak izmedju kljunova smo malo skupili, jer se desi da zapadne glava bas ispred noža što treba da odseče, ali nismo smeli previše, da ne bude problema da nece stapovi da prolaze. Mada problem je ostao isti, i dalje zapada, popreko upadne, nekad progura sledeća glava, ali pretežno kad je zelena neće. Pomerali vitlo napred, i podigli ga, sad je nesto bolje, mozda cemo ga malo vratiti nazad, ali opet kad su zelene glave i ima malo lišća ne ide.
Ove limove sam I ja mislio da treba ubaciti da se ne bi štap zavlacio izmedju, ali kod mene bas štap i pravi neki problem, već zelena glava kad upadne. A vitlo da se pomera to sam primetio, ćale je davno tu ubacio neko ojačanje, jer je kod nas poseban heder za suncokret, a poseban za žito, pa je to tako rešio, a moglo je i ovako, brže i jednostavnije.
Nama se baš glava tu sakupljala.Nož je isecka i nabije izmedju duplog prsta i kljuna .Od kada su stavljeni limovi ,nema problema ,možda baš nekad uhvati ali ništa strašno.
 
Izmenio post, ali kasno. Taj lim na slici je kod vas naknadno ubačen? Kod mene je takav fabrički, jedino ako ste vi dodatno zatvarali.
To ispada da ode ispod kljuna, ali kod mene se bas zaglavi na noz, izmedju kljunova. Upadne glava na kant, I moras izaci iz kabine, izvaditi je da bi odgusio. Kad su zreel glave, nemam tih problema.
 
Pisao tel i nisam završio poruku.U prikolicu kikinda je stalo 2700 kg tj imao odličan hektolitar.A prinosi šareni tu oko 15 m.Ja sam skinuo jedan kj u tom delu atara jedino mi on zreo prfinos 1380 kg po kj mas 97.
U kom delu Gorane? Kod mene u 4 i 5 duz najlosiji prinosi ove godine izmedju 1400 i 1500 kg/kj. Krajeve 4 duz ka petog i 5 ka cetvrtog ostavili 7 dana kasnije i tu je bilo dosta boljeg suncokreta, kad smo krenuli ono sto je bilo zrelo nije valjalo nikako dok ovo sto smo ostavili vec je licio na dobar suncokret ali malo je to bilo kako bi poboljsao znatno prinos.
 
Pero alibunarski atar, adamova linija, pregoreo ko šibica. Drugi sejani isti dan, ista sorta ne verujem da će do kraja nedelje moći da ae skidaju.
 
Izmenio post, ali kasno. Taj lim na slici je kod vas naknadno ubačen? Kod mene je takav fabrički, jedino ako ste vi dodatno zatvarali.
To ispada da ode ispod kljuna, ali kod mene se bas zaglavi na noz, izmedju kljunova. Upadne glava na kant, I moras izaci iz kabine, izvaditi je da bi odgusio. Kad su zreel glave, nemam tih problema.
Da mi smo dodatno stavljali lim,pošto je original bio kratak.
 
Što duže bude zelen biće veći prinos. Da li se vidi razlika između onog što je prskano i onog što nije ako si ostavio ogled?
 
Razmak izmedju kljunova smo malo skupili, jer se desi da zapadne glava bas ispred noža što treba da odseče, ali nismo smeli previše, da ne bude problema da nece stapovi da prolaze. Mada problem je ostao isti, i dalje zapada, popreko upadne, nekad progura sledeća glava, ali pretežno kad je zelena neće. Pomerali vitlo napred, i podigli ga, sad je nesto bolje, mozda cemo ga malo vratiti nazad, ali opet kad su zelene glave i ima malo lišća ne ide.
Koji limovi, ovo na slici su fabrički što se nalaze na kljun, ne? Ne razumem bas najbolje gde ste i šta ubacivali.
Vitlo da se pomera to sam primetio, ćale je davno tu ubacio neko ojačanje, jer je kod nas poseban heder za suncokret, a poseban za žito, pa je to tako rešio, a moglo je i ovako, brže i jednostavnije.
evo kako smo mi resili sve probleme sto se tice gusenja i zaglavljivanja:
Svi kljunovi su sada pricvrsceni na jednoj cevi, i zajedno se montiraju i skidaju, Sto traje nekih 15-tak minuta.

Vitlo se isto tako brzo montira, zitno se samo svuce sa nosaca a ovo malo se samo navuce na iste. Bez 2 dana srafljenja i ostalih zajebancija.

I na kraju to ovako izgleda. I mozda ali samo mozda jednom dnevno moze da se desi da se negde nesto zaglavi (mislim na stapove ili glave suncokreta).
Samo gas i pici......
 
Nazad
Vrh