Suncokret 2020

Od sad samo Neoma. Ništa drugo. Promoteri nek me zaobiđu.
Prosek oko 2280kg/kj
Ja mislim da je kasna setva zakon, svi hibridi su dobri.Imam i SY i Pionirove u razlicitim rokovima i svi iz rane setve su bili du oko 1600-1700, a iz majske setve cekaju i dalje zeleni ali jako dobro izgledaju.
 
Naši suncukreti su sejani u dva dana ali padavine u jednom delu atara su uslovile da neki čekaju žetvu ,možda sutra ili prekosutra.Sve ostalo je pokošeno sa vlagom od 7,4-10,7.
Ostao je kondi i dijamantis .Da li je neko skidao dijamantis ?
 
A mene zanima kako podesiti heder da ne guši vitlo sa zelenim glavama? To ne znam kako da rešim. Kad je zrelo, i šareno još I ide, ali ukoliko je glava zelena, i ima lišća, odmah nabija vitlo I zablokira. Heder pre suncokreta utegnut, malo je I skupljen razmak izmedju kljunova kod noža, da ne zapada glava, ali opet *ebada. Ovo sa kirajevog snimka, vršim bez problema. Ozbiljno se razmišljam da ubacim preradu na kukuruzni, nisu tako visoki suncokretu ove godine. A nema ni prinosa ove godine.... Do skoro izgledali avion, al odjednom ih preseklo. Kasnija setva izgleda lepo, na oko, ali mislim da će podbaciti
Ne znam gde si skupljao razmak ?
Mi smo imali taj problem ,odavno .Rešeno je tako što su sa strane kljunova dodati parčedi pleha odozdo na kljun.
Strelica pokazuje kako su bili kljunovi.Tada je sakupljao i nabijao glave.



Druga stvar koju smo tada primetili je ,nakupljanje glava kod mesta gde ulaze glavice uzorkuje podizanje vitla a samim tim i proklizavanje lanca koji ga pogoni.Od tada ,svake godine se zavari na ovom mestu.Mali var koji se lako odseče kada se skida uređaj.

 
Poslednja izmena:
Naši suncukreti su sejani u dva dana ali padavine u jednom delu atara su uslovile da neki čekaju žetvu ,možda sutra ili prekosutra.Sve ostalo je pokošeno sa vlagom od 7,4-10,7.
Ostao je kondi i dijamantis .Da li je neko skidao dijamantis ?
ja sam imao dijamantis prošle godine, iako mi promotor kaže da je raniji od bacardia, ja imam dojam da je bio čak i kasniji... ostajem pri neomi sijem ju 18.4. do 22. 4. ako vrijeme dozvoli i uvijek odlično daje.
 
Danas urađen LG 50.635, 7% vlaga. Prinos 1950 kg/kj.

307c5458104053730531fb6e579fa00f.jpg
e9ef586ecb4c944291d0df361112f03c.jpg


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mi upravo zavrsili. Iznenadjen sam koliko je nacurilo sa jednog hektra...nemam predstavu koliko ovde moze biti kilograma. Ovi ne primaju na silosu danas,nedelja je pa sutra ujutro kupujem.
Juce ovro komsiji 3 kj i sve stalo u jednu zmajevku on i jos jedan namestali da stane ...da je bilo jos 50 kg nebi stalo ...znaci bas bas puna i izmerila 4350 kg ...neki pionir
 
Како тако мало а кажеш пуна змајевка нешто ту не штима
 
Како тако мало а кажеш пуна змајевка нешто ту не штима
Neki pionir... hektolitar je bitan, meni na neomi od 42 do 45, tako piše na onom isečku iz vlagomera. U plavu prikolicu mi je stalo preko 2600 kg i moglo je još.
Urađeno 2 kj neome daleko od sela. Vlaga 10.9 a primese 3.5 i prinos koji nisam očekivao - 4280 kg. Očigledno je bilo više kiše nego u selu i okolo. Ostalo mi još oko pola jutra euralis generalisa jer je bio zelen.
fdc07ba8259a47f5813e5156e1d14d60.jpg

f2b8bd0460291d6d65668e81d4603be0.jpg

Deda (85) i ja jutros kad smo krenuli u obilazak.
6d557e673458e60f0b966491fb2e9cad.jpg
 
Данас завшен сунцокрет,просечан принос 16,7 по к/ј.

Послато са SM-A510F помоћу Тапатока
 
Da li razlika u necistoci moze da se napravi ako se radi sa kukuruznim arapterom ili obicnim za suncokret a njiva je cista bez trave?
 
Nazad
Vrh