Suncokret 2020

Krenuli kasno popodne i uradili dve parcele,prva od dva jutra mas 80 prinos 3500kg tj.oko 1750kg po kj. Vlaga 10,95%
Druga parcela 2,75kj Lg 5635 prinos 5800kg ili nešto preko 2100kg po kj.
Vlaga 8,7%
Bez primesa oba.
 
Juce zavrsili, ukupno 12,5 kj. Sve Neoma.. Prosek prinosa 1700 kg/kj. Vlaga od 8% na jednoj parceli juce, do 12% pre nekoliko dana.
Cena akontna 33 i tesko da ce se tu dobiti jos 2 din jer i prosle god. kod nas ostala na 30. Prosle god. prosek sam imao od 2300 kg sad ovaj. 👎😬
 
Pre par dana sam uradio LE xx na pesku, dobro podgoreo, predusev suncokret, bio je bolestan skoro citave vegetacije, prinos 1150 kg/kj, vlaga 8,6%. Ptice napravile harakiri, sigurno 50% stete od njih. Ostala je jos jedna parcela isto LE xx, ima pologa oko 20%, taj nece jos za nedelju dana sigurno.
 
Mi smo juče skinuli neomu sa 10.7% vlage a prinos ne znam jer nije cela njiva urađena.

Urađeno pre 2 dana - jače od 1600 kg/kj. Istog dana je euralis genezis dao oko 1800 kg/kj uz vlagu 10.6%.

Danas je rađena njiva 400 metara dalje od ove i vlaga je bila 10.2 %, nečistoće 3% a prinos oko 1700 kg/kj. U pitanju je neoma.
 
Dobio sam zamenu .
Od pre podneva ,prema Novom Bečeju,kondi 1700 kg/kj .Već sam pisao a sada i dokazano .Predusev kukuruz iz brazde daje 85 kg ,predusev ,lukovno seme 95 kg.
 
Kiraj probaj 06 od pionira nije expres, jako nizak a bude prinosa, da neverujes odakle nacuri. Drugari dve tri sezone se vec primili na njega. Probam sigurno sledece godine jer ce biti i Vibale pa ce moci da se radi i zastita bez stresa.

Sent from my S60 using Tapatalk
Mislim da neću probati ni jedan pionirov suncukret .Daleko su iza Sindžente bar u mojim njivama.Pionir le 113 dao 19 meteri na parceli koja je donekle kisla ali ima šupljeg semena.Kondi na parcelama koje nisu nikako ili vrlo malo kisle dao 17-18 meteri .
 
I meni se ne svidja pioneer,ima supljih zrna.
@kiraj Kako vrsite suncokret sa zelenim glavicama ?,vidim na slici kombajn u dosta zelenom suncokretu,ja da ga ubijes ne mogu ga ustelovati da vrsim ni upola zreliji od toga,ili prosipa ili ide taj sundjer zeleni iz glavica u bunker.
 
Poslednja izmena:
Dobrinčan jesi merio iz ruke ili zakošeno kombajnom?Razlika je drastična između ova dva metoda.Moj Le 99 neće još 5-6 dana sigurno.
 
Merio sam rucno,ali birao sam zelenije glavice,ni kod nas u selu nece zetva jos par dana sigurno. Ovo drzavna zemlja mrsava njiva pa je valjda brze i sazreo,a rano sam ga posejao pocetkom aprila. Ne nadam se nekom velikom prinosu.
 
Nazad
Vrh