Suncokret 2020

Tu gde se skidaju losiji prinosi,ima li iza kombajna praznih semenki ?,praznih do polupraznih zrna koje je lakse i izduva vetar.
Има и већина њих се задржава на глави. Полупразна и појединачна зрна која би избацио комбајн нешто пуно нисам затицао.
 
Kada smo probali da skidamo (kondi) bilo je glavica koje su kao tanjir pune sitnog semena . Tanke su , samo prolete kroz kombajn a to sitno seme kombajn ne istera .Ovako nešto prvi put vidim.Imao sam prilike da vidim da ne može da istrese sredinu ali celu glavicu ......
 
Kod nas košeno nešto neome. Prinos oko 2,2t po kj. Ja sutra ulazim u Le 25.Lepo izgleda. Javiću prinos.
U selu blizu nas imaju oko 1000kg po kj. Ne znam što?
 
Jel se neko šalio pa stavio table Maisadur sa leve strane puta,pre pruge, na ulazu u Šajkaš? Znači nisam video gori suncokret skoro.

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Tole .Ako se pitanje odnosi na moj post .
Baš i nije .Zemlja još od špartanja "našušurena " pošto nije bilo kiše da je "spljeska"
 
Kondi.Sada ga radimo.
vrdv1mgs.jpg
 
Imam blagi utisak da je kondi sa početka proizvodnje merkantile bio kasniji, nego poslednje dve tri godine. Kada sam ga počeo sejati 7 dana je stizao kasnije za vršidbu od ostalih. Ove godine je odjednom odsekao.
 
Nazad
Vrh