Suncokret 2020

Nešto se desilo sa suncokretom ove godine,svi se žale na loše prinose i gde je bilo kiše i gde ne.Nešto mu nije odgovaralo.
 
Potpisujem, isto i ovde. Donekle je bilo bolje gde je i zemljište bilo boljeg kvaliteta, ali sve je to boranija. Prosek na kraju daj Bože 1700kg/kj, za sad na oko 1600kg/kj, bar kod mene. Imam još par jutara.
 
Le99 nece da se skida.
890bd468ad4ccff0a0941dbe335af663.jpg
fb15c8ad3608b0d576a1e08b7516a4de.jpg


Послато са Mi A3 уз помоћ Тапатока
 
Imam blagi utisak da je kondi sa početka proizvodnje merkantile bio kasniji, nego poslednje dve tri godine. Kada sam ga počeo sejati 7 dana je stizao kasnije za vršidbu od ostalih. Ove godine je odjednom odsekao.
Imamo kondija u drugom delu atara ,koji je više kisao .On je još jaki .Ovaj sa slike je u delu atara prema Melencima ,kiše je dobio najmanje od svih u ataru.Prinos je izmedju 1700-1800 kg/kj .
 
Nastavili kondi 1600kg,bakardi za nijansu bolji 1700, ostalo jos 10kj bakardi jos zelen, nemoze da se dobaci do 2t ni zakup ni na svoju da ga j...
 
I skinuli juce 4 kj a danas 2 kj. Juce proaek 1900 danas 1950 kg po kj. Tako je kako je, vlaga 7, imam utisak da je brzo sazreo i da sklop nije idealan. Nisam bio zadovoljan oranjem, videćemo šta će biti sa kukuruzom. Ima li iskustva sa subaruom?
 
Da vidite kakav je moj subaro na mojoj njivi koju mi oduzimaju zbog brze pruge,pa to liči na nešto,i što je čista njiva ,davno nisam video da nema korova većeg od suncokreta,zelen još uvek.
 
Nazad
Vrh