Suncokret 2020

Данас урађен Конди,принос нешто преко 1800кг/кј.11% влага,Пионир још чека.
 
Ма не мучи се - одговорио си ми.

Имао сам намеру пре три или четири године да нешто учиним да ми сунцокрет напрасно не "прегори ки лицна", како зна да уради и да ако се укаже прилика, пробам третман "Амистаром", који ми је тада био доступан. А најранији третман њиме, по ћитабу, је почетак бутонизације, када сунцокрет зна да буде превише висок за протеривање моје 549-ке. Е вала само једне године од тада, оне сушне 2017-ме, "Сумико" ми је у тој фази био довољно низак да кроз њега прођем трактором. Од тада, све нешто загледам различите тракторе какви су са клиренсом, колико то може да се закретањем оних "чизама" подигне Т-40 или "Владимирец" и све неке сличне луде комбинације.
 
Sumiko slikan usputno sejan 6.4
d9cf32f9f05d33220ce1582901fe5d68.jpg


Послато са Mi A3 уз помоћ Тапатока
 
Bašaid počeo da kosi suncukrete sa prinosom oko i preko 2 tone .Ne znam koliki je procenat sa ovakvim prinosom ali početak žetve je bio katastrofalno loš .
 
Ваш крај је баш лоше пролазио са распоредом падавина
 
Kws skinuli neke oglede u Neuzini, 2200-2500kg na ha. U susedno selo skidaju vec par dana, od 1000 do 1500kg po KJ. U Vrscu sto skidaju tu do 1700kg, retko koja njiva ide do 2t na kj.
 
Išao sam danas do Bele Crkve, ima dosta suncokreta posejano ali je uglavnom loš i može da se kosi.
 
Jeste, suncokret podbacio.Do pre mesec dana obecavao kule i gradove a u zetvi pusiona.
 
Tu gde se skidaju losiji prinosi,ima li iza kombajna praznih semenki ?,praznih do polupraznih zrna koje je lakse i izduva vetar.
 
И тако, данас, и поред оне јутрошње кише која нам је покварила планове, зове ме поподне мој мајстор-комбајнер, да одемо до моје баште одах поред села, од три фртаља ланца са том прегорелом ЛЕ99-ком, да је скинемо и испробамо нови комбајн по први пут у сунцокрету. Принос, обзиром да је сунцокрет на тој башти сазрео овако рано, је поприлично лош - нешто више од 12,5 метери по ланцу, са влагом 7,8%. Петсто метара даље, иста таква ЛЕ99-ка је кава би требало да буде у ово доба - можда ће проћи и две недеље док не уђемо у њу.
 
Nazad
Vrh