Suncokret 2020

Zavisi.Arena ,prvi hibrid koji je sindženta plasirala na naše tržište je imao problem sa gustim sklopom .Ako je gust izraste u visinu i malo jači vetar ga poruši.
 
Isto je bilo i sa njihovim Armonijem,sejali smo ga na 21.5cm i te godine ga je kosava prelomila na pola,tacno tako da je glava dodirivala zemlju. Od 2017 sejemo na 24.4cm i prinos ne izostaje,primetio sam da ravnomernije sazreva suncokret,nema kao kod guste setve(danas zelen,za pet dana crn) a i poprilicno manje semena ide. Sa malo vrecom pionira,preko 2kj
 
Da se nadovezem na pricu u vezi vibale, slabo deluje na palamidu, ima slican spektar delovanja kao full doza pulsara a i reakcija suncokreta je slicna, malo je bolno gledati ga posle tretmana.. Cenovno nije nesto atraktivna.. Po mojoj proceni to ce biti neko nužno zlo ako omane hemija posle setve pre nicanja u klasicnim hibridima.. Jedino ako ga kinezi ne iskopiraju za 200 din/ha 😀
 
Kako nije bio nikakav na pocetku vegetacije sada je dobar. Jedini problem kod neravnomernog nicanja se sada pokazuje sa neravnomernim cvetanjem. Ima ga pri kraju nalivanja i jos na pocetku cvetanja.
7d2de67eed8fa67a997398efbea350b9.jpg
5f35989b9aa8215d59bed6623c817753.jpg


Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Da se nadovezem na pricu u vezi vibale, slabo deluje na palamidu, ima slican spektar delovanja kao full doza pulsara a i reakcija suncokreta je slicna, malo je bolno gledati ga posle tretmana.. Cenovno nije nesto atraktivna.. Po mojoj proceni to ce biti neko nužno zlo ako omane hemija posle setve pre nicanja u klasicnim hibridima.. Jedino ako ga kinezi ne iskopiraju za 200 din/ha
Probao si Vibalu? Kako skida druge stvari, zelje,ambroziju,cicak?

Sent from my S60 using Tapatalk
 
Da se nadovezem na pricu u vezi vibale, slabo deluje na palamidu, ima slican spektar delovanja kao full doza pulsara a i reakcija suncokreta je slicna, malo je bolno gledati ga posle tretmana.. Cenovno nije nesto atraktivna.. Po mojoj proceni to ce biti neko nužno zlo ako omane hemija posle setve pre nicanja u klasicnim hibridima.. Jedino ako ga kinezi ne iskopiraju za 200 din/ha
Probao si Vibalu? Kako skida druge stvari, zelje,ambroziju,cicak?

Sent from my S60 using Tapatalk
 
Kako nije bio nikakav na pocetku vegetacije sada je dobar. Jedini problem kod neravnomernog nicanja se sada pokazuje sa neravnomernim cvetanjem. Ima ga pri kraju nalivanja i jos na pocetku cvetanja.
7d2de67eed8fa67a997398efbea350b9.jpg
5f35989b9aa8215d59bed6623c817753.jpg


Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
Pionir?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Meni je prosle godine led strašno razredio sklop na jednoj njivi.Mislio sam ove godine eksperimentalno jednu njivu da posejem na 28-30 cm ali sam zaboravio .Sejem ga na 24 cm i nikako gušće od toga.Uslužno sam radio svašta i uvek su bile bolje parcele sa većim razmacima u setvi.
 
Ja sejem na 23.5 cm. Proletos je bilo suvo pa nije sve niklo na uzglavnicima i tu su najveće glave, logično. Ne znam da li bi bio veći prinos na većem razmaku ali suncokret lepše izgleda i ima više sunca za rast korova što je minus za ređu setvu. Planiram da sledeće godine jednu parcelu posejem na, recimo, 25 cm pa da uporedim.
 
I kod mene je na 23.5 cm.Kod Pioneera Le 99 karakteristično je da tamo gde je ređi sklop(nije niklo, pojeo hrčak, presekao skakavac...)glave nisu velike već iste kao tamo gde je sklop dobar.
 
Ja sam to uporedio igrom slučaja 2013-ste kada sam greškom posejao na 28cm...Do dan danas nisam sustigao onaj prinos...
 
Ja baš sad zagledao mij, dali su iko ili subaru, bem li ga, sejan je na 22,i ne sviđa mi se, tanak je i već je počeo da, se savija, ne do bog nekog vetra i salauke eto njega na zemlji...
 




Prve dve mas92 ostale slike subaro,
Nicanje bilo oko 80% iz prve ostalo poslw kiše sejan na 23,5. Obišao i mas 97 ubedljivo najbolje izgleda, nisam slikao. Taj najbolji uopšte nije prskan ove godine, samo fungicidom, izgleda im prija, mada deo atara gde sam bio je kisnuo kako treba oce godine.
 




Prve dve mas92 ostale slike subaro,
Nicanje bilo oko 80% iz prve ostalo poslw kiše sejan na 23,5. Obišao i mas 97 ubedljivo najbolje izgleda, nisam slikao. Taj najbolji uopšte nije prskan ove godine, samo fungicidom, izgleda im prija, mada deo atara gde sam bio je kisnuo kako treba oce godine.
А од ђубрива?основно,прехрана?
 
Nazad
Vrh