Suncokret 2020

Npk 150kg zaorano, urea 150 kg predsetveno.
Sve novi zakupi pa nisam znao u kakvom je stanju parcela, jedan od vlasnika mi je iskreno rekao da 2 g nije bacao ništa. Prve dve slike predusev suncokret druge dve soje. Prva bila trava jesenas 2 m druga čista bez korova.
 
Kodni, setva 9.04. Glave izgledaju lepo, videcemo do kraja sta ce biti. Bacardi, isto tako.
b572c2c7231f67515c079bc76ce281d1.jpg
7896a2bc52c99c7eac380861ae7f5c2e.jpg
 
Gledajuci suncokrete po ataru lose to izgleda. Mislim da nas ocekuje dobar podbacaj. 1.5t po kj je nesto mozda sada realno za ocekivate za moj kraj. Pojedine parcele da ce vise ali nista spektakularno.

Sent from my S60 using Tapatalk
 
Kod nas u ataru ima baš jadnih suncokreta .Neke parcele neće preći tonu po jutru.
 
I ja sam to primeti zadnje dve tri godine, doduše pre nisam mi obraćao pažnju...
Šta bi sa onim da suncokret bolje podnosi sušu?
 
Kod nas se nije sejao do ove godine i ove godine se bas pitam reko da nije suncokret sunco-okret da se kontra sunca okrece i tako se cuva od sunca, nidje mi veze nema jer je stalno kontra od sunca.
 
Jbt ja na jednoj njivi imam samorasta a nijr bio suncokret 5 godina. Samo islo zito-kuruz. Sva sreca pa nisu debeli samorasti moci ce da se ovrse.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Овде нема самораста,а за род ђе' да видимо.

Послато са SM-A510F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh