Suncokret 2020

Ja danas malo obilazio suncokrete,ima njiva gde su velike glave,ali nisu skroz nalivene,a tamo gde su manje glave,skroz su puna zrna,e sad sta je bolje videcemo.
 
Kod mene rodjak ima Le 25 ubedljivo najbolji suncokret je njegov, visok je preko 2m ali i glave su lepo formirane.I ja isto imam le25 ja sam ga sejao oko 15aprila a on oko 3-4aprila a prskao ga posle mene sa ceralisom i kletoxom sve odjednom odradio, ja samo cerealis ali posle toga bile niske temperature pa je dobio negde stres pa je malo zaostao.Ja mu rekao ako ove godine ne izvuces preko 2200kg na kj onda treba da dignemo ruke od suncokreta.
 
Da li ste primetili na suncokretu razvoj neke bolesti na listovima i glavi. Nisam poneo telefon da uslikam. Kao neka braon rdja-prah.. majica sorc i ruke su mi bile prljave posle 20-ak metara setnje kroz suncokret..
Primetio sam ga na pioniru dok kod syngente nema za sada..
 
Subaru, dosta dobro izgleda ima mozda neki mali procenat bolesti stabla ali zanemarljivo. Jedino sto ce skidanje biti problematicno zbog razvucenog nicanja zbog suse.
7e3f591f67caf3036b75d268a639c8ad.jpg
4cae1facac7ad3ff6521b40d0c9da501.jpg


Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Kod nas ogromna šteta od vetra, oko hektar je povaljalo.
584849e309dcbdb8ab9eaf1d211a67b8.jpg


Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Ја то не могу да гледам одма ме неки бес вата на ту врсту неправде према сељаку
 
Uhvatila ga oluja pred žetvu, dobar kukuruzni adapter mislim da će podići preko 80% robe!
Meni je polegao ovako u junu mesecu suncokret otvorio je glavice na zemlji pa je bilo 1100 kg/kj...

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Kod mene u kraju ce pasti neki otkos suncokreta do ponedeljka 100%.Neoma podgorela 80-90% odjednom.
 
Nazad
Vrh