Suncokret 2020

Kiraj probaj 06 od pionira nije expres, jako nizak a bude prinosa, da neverujes odakle nacuri. Drugari dve tri sezone se vec primili na njega. Probam sigurno sledece godine jer ce biti i Vibale pa ce moci da se radi i zastita bez stresa.

Sent from my S60 using Tapatalk
 
Ako bude Vibale onda Kondi ili NS Ronin sto je jeftinija varijanta jer su NS semena jeftinija.
 
Kof nas proletos samo kodi predeklarisanog sam mogao naci. Pricali kao da ga nece biti, tako sam chuo, da ga menjaju. Nije proverena vest.

Sent from my S60 using Tapatalk
 
Ima ga u Madjarskoj, ali moze da se nabavi samo uz neku dozvolu ili potvrdu o posejanim povrsinama. Ne znam zasto to i kako ce to kod nas biti od sledece godine kada ce se navodno pojaviti i kod nas.
 
Naj veci problem u suncokretu je samorasli suncokret u krajevima gde se seje decenijama, tako da tamo nece proci ta varijanta. Naj bolje bi bili kada bi ga izbacili iz plodoreda jer je jak monopol nad ovom kulturom.
 
Ima ga u Madjarskoj, ali moze da se nabavi samo uz neku dozvolu ili potvrdu o posejanim povrsinama. Ne znam zasto to i kako ce to kod nas biti od sledece godine kada ce se navodno pojaviti i kod nas.
Kod njih nema zajebancije sa hemijom,a bome ni sa ambrozijom,kad nas je divlji zapad i radujmo se da je tako (bar neki).Kad tako bude kod nas neće se sipati litar po jutru nikosulforona.
Ns kruna nizak dobar nov,i sumo san.
 
ovo je steta jel?
20200723_065852.jpg

mada nije svuda
20200723_070215.jpg
 
Nisam,za njega biram najcistije njive,a ove godine po plodoredu je psenica i kukuruz tu,sledece godine cu ga sigurno ponovo sejati.Plasim se ako bude susa pa terbutilazin ne odradi svoje ,na parcelama gde ima korova ce biti problema.
 
@coci064 I ja sam zadovoljan bio sa NS Ronin,prosle godine je kod mene delio istu parcelu sa nekim LG ,i bio je bolji.

Sav suncokret koji imam je ronin, posijan na 23,5......nekako mislim da sam trebao na 21cm.....dosta su velike glave, pod njim vlažno, ako naiđe kakav vjetar, gotov je......

Na 21 bi bilo više manjih glava, i nebi polegao od vjetra a prinos isti..... Jedino ode nešto više sjemena.....
 
Nazad
Vrh