Suncokret 2020

Euralis Genesis
0bf0e34080119db0dec9c0d585988b51.jpg
977e785ffb3f5a8e04fa7ec0017614d1.jpg
465313f4f0aaa577834fc5092f60a714.jpg
 
Idealno vreme da krenu bolesti kod suncokreta.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Pisao sam u drugoj temi .
Razlika u suncukretu u zavisnosti od preduseva ,kada je izrazita suša.Kondi u istoj duži ,oko 300 metara udaljenost.

Ovde je predusev pšenica.

a ovde kukuruz.


Ovo su slike iz Iljeva ,sve je Kondi na nekoliko parcela.







 
Kiraj na koliko je taj sejan? Mi smo imali dosta više padavina od vas ali nam je na oko lošiji suncokret, možda slika vara malo, vidim da je nizak ali su glave prililčno lepe i ujednačene.
 
@kiraj pises da je sejan jedan deo na psenici, da li je i pre psenice bio suncokret? Ako jeste, kakav je prinos ako se ide suncokret-psenica-suncokret?
 
Kod mene je suncokret na bostaništu, strništu i kukuruzoviništu.Sve je Le 99 i na kukuruzoviništu je king size u odnosu na ove druge parcele kao da je druga semenska kuća i hibrid u pitanju.
 
I kod mene je najbolji suncokret na kukuruzovini i tu ne bacam mesano djubrivo u jesen. Jednostavno kukuruz je najbolji pred usev za suncokret,bar u nasem kraju
 
Nije vise ni suncokret na suncokret bauk. Gotovo da se ne primeti razlika od onog sto prati plodored. Posto je veliki potrosac hraniva trebalo bi samo po meni u jesen razbacati npk jer je veoma bitan za nov prinos posto je zemlja iscrpljena. Istina da se pre dvadesetak i vise godina nije moglo zamisliti monokultura, ali da li je do hibrida ili nesto drugo po meni sad je manji rizik. Jos treba obratiti paznju na samorast pa sejati hibride drugih grupa.
 
I onda kazu suncokret crpi zemlju, a malo malo citam niko nista od osnovnog djubriva mu ne daje.
Ove godine sam proletos prelomio na precac pa sam isao sa 100kg/kj ureje i toliko 8 15 15 ako se dobro secam, a godinu pre 120kg MAPa za kukuruz + ureja.
 
Nazad
Vrh