Suncokret 2020

Sve je to video promoter, sve to oni znaju.
Druze, veruj mi da nemam vremena za teranje sa njima.
4 dana sam vozio Rumuniju, vozac nije mogao.
Kad zavrsim presevanje, pocinjem da prskam kukuruz, pa psenicu u cvetu, pa priprema kombajna.
 
Danas obišao lg50.635 o kojem sam pisao. Ovde je sklop oko 43000 biljaka. Kod Neome koja je isto sejana na 24.5cm sklop je 54000 biljaka.
bPudZtV.jpg

lOo7Uit.jpg

SBa7XnZ.jpg
 
Pulsar plus nije jeftin, a sa Neomom je u egalu sto se tice prinosa. Ja sam ga sejao prosle godine posto je sejan u monokulturi gde je bio Le99 pa mi je receno da Pulsar plus skida samonikli ekspres. Samo ga je malo zaustavio i na kraju posle spartanja bili izmesani. Prinos osrednji.
 
Neostar su drugari sejali,hvale ga,i ove godine su ga sejali.
Ali sejati suncokert na suncokret,za nas region je ravan katastrofi.
 
Da li neko zna koji je period vegetacije srednje ranih hibrida, tipa NS Sumo?
Jednom sam nasao podatak, ali sada nikako ne mogu.
 
Pulsar plus nije jeftin, a sa Neomom je u egalu sto se tice prinosa. Ja sam ga sejao prosle godine posto je sejan u monokulturi gde je bio Le99 pa mi je receno da Pulsar plus skida samonikli ekspres. Samo ga je malo zaustavio i na kraju posle spartanja bili izmesani. Prinos osrednji.

Слажем се за пулсар плус, али са њим сунцокрет мање трпи него са обичним пулсаром....
Пре 3 године сам почео дс сејем Неостар, а до тада сам сејао Неому, иако ја углавном избегавам да прскам сунцокрет површински...
Углавном радим тзв "дубински" и то комбинацијом Монт+Тербис+Гирасолин, свега 0.5л/кј.
 
Gledam danas suncokret .Ima ovakvih oštećenja ,ima poneki kojeg je žičar uništio ima odsečenih od zečeva ima hrčkova.Sada punim prskalicu ,sutra izlivanje.
 
Danas obilazio jednju njivu gde je suncokret posejan bas u suvo, nicanje uzasno, ima delova gde nema po 20m 3 biljke a ima deo njive solidno nikao
razmisljam... dal da celu presejem ili losiji deo da usejem?
 
Nazad
Vrh