Suncokret 2020

I kod mene ima po koji sto je tek danas izbacio kotiledone. Izgleda da je bio u suvom cim sada nice posle kise. Inace nicanje oko 90%, onako odokativno.
 
Ako izađu i ti, onda je idealno, čak i ako malo krenem kopati, samo što nije vani, a ovaj do njega ima preko 10cm visine..... Nisam to još doživio..... Dok kod kukuruza su svi izašli jednako..... Prvo sam pomislio da sijačica nije nešto uredu, a odem na drugu njivu, tamo bolja situacija, a posijana poslije.....

A nalazio sam sjemena i vani, ptice kako su pojele, ostala ljuska
 
Vara slika. Nije izašao, bas kako sam očekivao. Ovde je sklop I da kažem dobar, ali gde je bilo mekše i baterija malo potonula, tu je obredji. A dubina se kretala od 4-6cm, misleći da će svaki izaci kad ono cvrc...SY seme jako loše sa energijom i klijavoscu.

Loš je kvalitet slika preko TT...
 
Danas sam odustao od špartanja suncokreta mali je i zatrpava ga špartač.Ima i sirka izlazi neznam dal da oprskam ovih dana ili da sačekam da porasti jos malo suncokret pa da prodjem špartačem pa onda da oprskam.
 
Zbog cega se ovo javlja na Le99? Nisačim nije prskan, a ima po celoj parceli od početka nicanja....
29b61c001a12d83870a66970a921aa0a.jpg
aee4ea7b0656ab7c851cc48a55ab5203.jpg
9041009f4455c749b7e3c1983e5358f2.jpg


Послато са E5603 помоћу Тапатока
 
Можда реакција на остатак неке хемије,шта је био предусев?
 
Kukuruz, prskan laudisom. Nije ni vestak u vrstu bacan nego ciklonom....

Послато са E5603 помоћу Тапатока
 
Ima i kod mene toga sporadično kako u kom delu.Kod mene je predusev bostan a čini mi se da mu to ne smeta ništa jer su listovi iznad zdravi i lepi.
 
Danas sam odustao od špartanja suncokreta mali je i zatrpava ga špartač.Ima i sirka izlazi neznam dal da oprskam ovih dana ili da sačekam da porasti jos malo suncokret pa da prodjem špartačem pa onda da oprskam.
NE!

Ako budeš špartao rizomski sirak, samo ćeš ga razmnožiti, a da bi prskanje uspelo, sirak mora da primi aktivnu materiju preko lista.

Dakle, uzmi recimo Kletox i oprskaj, a eventualno špartaj tek dve nedelje nakon prskanja.
 
Na dve parcele prema Novom Bečeju smo našli 7-8 rupa od hrčka i lepo parče oko rupe bez suncukreta.Sada su zatvorene, puni se prskalica,sutra izlivanje .Do sada smo izlili 3 komada.
 
Vile.
Ne smem da snimam pošto su Raleta opomenuli za snimak koji sam postavio pre desetak godina na njegov nalog .Bio je snimak kako ga izvlačim iz jame sa vilama .
 
Петарде су закон убациш у рупу и грумен земље набијеш да створи још већу детонацију. Све их побије у рупу.
 
Danas otišao da poprskam od sirka jednu najdalju parcelu suncokreta gde mi je posejan Lg5635 i kad nisam pao u nesvet!!! Prskano je dubinski zeazinom 1 litar po kj ali nije uspelo jedinu tu....kojekakve travuljine širokog lista koliko hoćeš kao tapiserija!!!
Sincokret im tri para listova.
Šta sad raditi da li ići sa herbicidom pledge 50 ili nečim drugim?
 
Nazad
Vrh