Suncokret 2020

Za express suncokrete obično ide navika prvo prskanje ekspresoom pa posle nekog vremena sa nečim za uskolisne... Jel može obrnutim redom?
 
Ja cu na jednoj parceli isto prvo uskolisne , navalio sirak samo tako..

Fuzilejd kad najranije moze da se primeni , da li ima nekih ogranicenja ?
 
Ja sa prskao kada je nicao sa 20grama stock stara i prošle godine njiva ta 24metra po jutru.
 
Da ci expres herbucid osteti kukuruz? Imam neke sutnije parcele okruzene kuruzom, pa da znam sta da radim.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Ja nikada nisam imao problem pustim krila i gas kada radim široku travu tj ona ni ne deluje na kukuruz,a kada sirak radiš gledaj da vezra nebude.
 
Za sirokolisno me zanima, jer mi se ucinilo prosle gosine da sam osurio jednu vrstu kukuruzu.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Sad poslije kiše sve niklo u suncokretu, od prskanja prošlo 25 dana, u zemlju herbicid ušao nije...... Bačene pare..... I što sada, muka mi kad vidim ambroziju.....
 
Do sada je bilo uvijek dobro, posijem oprskam i padne kiša, ove godine je malo drugačije..... Ostaje mi samo špartanje, ili ono što motike nerješe, staviti zagrtače, pa zagrnuti i tako ugušiti travu..... Drugu opciju nemam
 
Pa ja uzeo sumiko i subaro ,i zafali seme reko ma ide sumo i nađem sumo 2 2vreće i sumo 1 1 vreća,i gledam katalog kad tamo sun a u farm komercu sjaj nazvao Roberta šta je to kaže cela proizvodnja kupljena od nekog i ne zna nešto o njemu,a ja malo gledao na internet o novim hibridima i izbaci koji su bili ali pod šiframa,a ja se setih da je ima godina na predavanjima pričano o njima i bili u ogledu saveto. službe .b. topola 2015 god isto pod šiframa jer nisu bili priznati i tu ti ja skontam da je taj sun bio prvi po prinosu,e da sam znao početkom god da je to to njega bih vijao,ovako javi rezultate. Evo adrese sa interneta o hibridima pa koga interesuje
https://scindeks-clanci.ceon.rs/data/pdf/0354-5881/2016/0354-58811602061C.pdf
 
Danas upregao špartač na 2 parcele gde je Kondi. Prskano je na crno, ali kisa kasno došla, pa je slabije odradila, pa reko da je rešim što može. Posle za uskolisne kad krene, i jos jedno špartanje da se zagrne verovatno.
e44c495b28a6edd3ed612eec57e4a8be.jpg
f6075b2ee79dfab27a6d02e1981e859f.jpg
 
Nigdje nefali, svako je zrno izašlo..... Super

Jučer ošpartao, al ima gdje fali, otkopam, ima zrna koje je tek bacilo klicu, a ostali su kao na slici iznad.... Sad, jel slabo zrno ili je otišlo u suho, pa nije moglo tjerati.....
 
Nazad
Vrh