Suncokret 2020

A da nisi i ti neki is Sindzente?
Radim zemlju skoro 10 godina i male kolicine.
Ako hoces da kazes da ne znam da oprskam i izmerim dubinu setve, ja ti cestitam.
Nisam, pa ako si potrosio 1000E na sjeme , sta nisi trazio lokalnog pretstavnika singente da izadje na teren i vidi gdje je problem.
 
Kod mene LE99 mnogo bolje nikao i bolje juri neko SY Sumiko. Jos Sumika i nesto jede pa izgleda da fali sklop.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока

Kod mene ga jedu zecevi, izgleda im "sladak" pa ga tamane , pretpostavljam da iz one stabljike sto ostane nema vise nista.
 
Kukuruz kad opasu on ponovo izadje, suncokretu nema spasa. Manjevicu sam rekao da se buni za seme, on nece. Meni je Pionir dao 50 vreca pre par godina kad mi je nikao kukuruz i osusio se iz cista mira. Doduse ja sam podigao celu dzevu...
 
Koji je to P12?
Pionir P12, fao 500. Izbacen mozda odmah sledece godine posle incidenta kod mene.
Screenshot-20200501-141829.png
 
Kukuruz kad opasu on ponovo izadje, suncokretu nema spasa. Manjevicu sam rekao da se buni za seme, on nece. Meni je Pionir dao 50 vreca pre par godina kad mi je nikao kukuruz i osusio se iz cista mira. Doduse ja sam podigao celu dzevu...
Изадје он поново али нема од њега ништа. Годинама гледам и пратим редовно ми обрсте око салаша. Нарасте он донекле али буде сав дефектан и на месту клипа буде нека керефека ,соја се боље избори а сунцокрет не сејем па не знам како је код њега.
 
Mnoga deca ne znaji od čega dobijamo zejtin u flašama pa evo da se malo edukuju po tom pitanju.Ili bolje ne? 🤔😂
Za zejtin me ne čudi, bilo na beogradskoj hronici pre jedno 2 godine neko ispitivanje u beogradskim osnovnim školama, 7 i 8 razred pitanje kako se dobija hleb. Pitanje je bilo na foru sve po fazama- pšenica, brašno, hleb. Znalo samo 20 % dece...
 
E, pa drage moje kolege, igleda cu morati sav suncokret da presejem.
Mislio sam da cu 9ha, ali ce ipak biti 16ha.
Finansijski mnogo skiplje nego sto sam mislio, ali sta je, tu je.
Stavljam slike cim budem imao bolji internet.
Sindzentin kukuruz je nikao fantasticno, a njihov Sumiko je blago receno uzas.
Ne znam da li do apotekara ili do njih, ali seme definitivno nije bilo dobro.
Kod ostalih sto sam sejao usluzno Pionir i Barolo su vec nikli, a sejani pre 10 dana.
Od sledece godine proveravam svo seme.
 
Samo ti presevaj i ćuti, bićeš im najbolja mušterija ove godine. Podsetio si me na situaciju pre par godina, dan posle seoske slave kod drugara u kafanu ujutru svratila dva pijana gosta, on sklanja nered od sinoć a ja za šankom. Seli oni za sto, naručili dva piva. Drugar odnese, kako je stavio na sto, onaj trezniji uzme flašu i kao da nazdrave kucne drugo pivo na stolu. Jedno prevrne a njegovo mu ispadne na zemlju. Pogledaju se njih dvojica onako pijani i onaj drugi viče: Konobar, još dva komada. Verovali ili ne , prosuli su 8 komada za 10 minuta, mislim da je jedan uzeo gutljaj a ovaj drugi ništa. Posvađaju se, zovu drugara, račun bio 800 din, daju 1000 i odoše. Još ja kukam da ga tešim kako su prosuli 8 piva i razbili 6 flaša, kaže ovaj moj: To su najbolje mušterije za 7 dana, 1000 din pazara za par minuta...Tako i ti Manjeviću...
 
Nazad
Vrh