Suncokret 2020

Al zato ima problema sa klijanjem semena. Kod nas u ataru poznajes njive gde je njihovo seme a gde je recimo pionir. Ove godine nicanje bas lose, ja sam sejao sumiko, a nije nista bolja ni neoma.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Traktor brzinu koju ideš i otvoriš stakla i sve se vidi kako zrno ide daš nekome da tera i 6 baterija naštelujem za 5 minuta,evo već tako 9 sezona i nema greške malo samo kondicije. :unsure::)
 
Pa dobio bi slabiji vakum,a skidaci su bili maksimalno spusteni. Ovo mi je prvi put da sejem suncokret,sledece godine cu znati.
I ja sam prosle godine sejao prvi put suncokret i imao sam takvu situaciju kao ti, skidaci su bili namesteni na 12. Ove godine sam skidace namestio na 7 i mnogo bolje je posejala, ali nije idealan raspored kao kod kukuruza.
 
Traktor brzinu koju ideš i otvoriš stakla i sve se vidi kako zrno ide daš nekome da tera i 6 baterija naštelujem za 5 minuta,evo već tako 9 sezona i nema greške malo samo kondicije. :unsure::)
Ne mora baš brzina kojom se seje, ja sejem sa Imt traktorom ubacim ga u drugu sporu na iste obrtaje kao kad sejem normalno i neko vozi dok ja podesim, ovo mi se odlično pokazalo.

Послато са SM-J510F помоћу Тапатока
 
Zaista sam sto silom prilika sto mojom zeljom prskao u svakakvim uzrastima suncokret...npr prosle godine sam zbog operacije kasno stigao da prskam, tako da je imao 4 puna para i kretao 5ti par...ali nije skroz izasao, negde je bio blizu, negde tek kretao....takvog sam morao prskati, nisam imao izbora....cak sam i Neomu prskao sa 0.3L/kj Listega (iako stoji da ide do 3-eg para) a LE99 sa Gringom 75wg imai istu AM kao Ceralis (ali samo sam to nasao) sa 25gr/kj.....zvao sam i zastitara Syngente posto me je to vise brinulo nego Le, covek se smejao, kaze da se ne brinem...jbg, nisam isao dugo na njivu, nisam smeo :oops: Roda sam imao oba isto skoro, oko 21m/kj...s tim sto je Neoma pregorela sve je r nisu vrsili prijem dugo, da li je uticalo na rod ne znam, mozda bi bilo vise,mozda i ne bi...ali nisam imao izbora....Inace radim uvek split, prvi u prvom ili drugom parua drugim u poslednjem casu....
Racunaju se i kotiledoni ili samo pravi listovi?
 
Na par mesta se izmeri 14.3 metra i izbroji broj biljaka, izračuna se prosek i pomnoži sa 1000 i to je broj biljaka po ha.
 
Definitivno ostavljam.
Ne pada mi na pamet da ga presevam. Šta mu Bog da.
Neoma mi je nikla odlično, LG50.635 u dve parcele je dobar, ali ovih par je loše. Najlošija mi je parcela od 1.5 ha gde je sklop oko 37.000 biljaka. Vlage je imalo sasvim dovoljno za nicanje. Ima koji je krenuo i nešto ga je u zemlji pojelo. Ima koji je iznikao i stao, i pocrneo. Ima koji je istrulio, crno unutar semenke...
Postaviću posle slike.
 
Evo slika sa parcele gde je Neoma.

ZWQbTMn.jpg

uIzeELl.jpg


LG50.635

Šta se sa njim dešava??? Primetio sam da ima dosta mrava po njivi.
sTFVZ3x.jpg

IHtDGkP.jpg

GfPc0qE.jpg

Z9OyjFU.jpg

nmc60Xc.jpg
 
Nazad
Vrh