Suncokret 2020

Oni kazu da nije do semena sigurno.
Ali ja bas mislim da jeste, ali videcemo kad dodju...
Dobro je sto nisam jedini, ima jos jedan koji sejao isto sondzentu...
 
Oni kazu da nije do semena sigurno.
Ali ja bas mislim da jeste, ali videcemo kad dodju...
Dobro je sto nisam jedini, ima jos jedan koji sejao isto sondzentu...
[Trazice ti dzakove ako si ih sacuvao extra.pitaj i tog sto je sejao isto sindzentu ako je ista i sorta uporedite broj partije semena.
Ja kad sam imao taj probpem ni da cuje ako nemam sacuvane vrece.ja sacuvao 2 velike ostale bacio.uvazio mi je ali je tacno znao da je ta partija semena kriticna.znaci nema lazi.
A znam i coveka kom posle par godina nije niklo i ovaj kaze duboko je possejan suncokret.ovaj seje 40 god i sad ce menadzer da mu kaze da je duboko.
Kaze jel duboko?jeste.aj kad je duboko izadji napolje iz auta :)
Presao menadzer 10 km pesaka do sela :)
 
Ja posejao 3 jutra pre 10 dana bolje da nisam ,presejavacu sigurno.Nesto klijalo,nesto u suvom stoji, nesto bube smazale pod zemljom.Ostale njive cekaju kisu, majska setva mi je bila uvek mnogo bolja.Padne kisa , zemlja vruca, posejem na 3 cm.Za 4-5 dana je sve napolju.Sad hladna zemlja sporo raste , izgubi energiju dok izadje itd.
I do maja nikne trave 80-90% sta je mislilo, posejem , oprskam totalom i cista njiva.I prinos i sklop uvek bolji u maju kad sejem.Budala gde posejah u opste.
 
ja sam prosle godine njihove hibride sejao I dobro je bilo nicanje.
I kukuruz je sada poceo da nice, vec se naziru redovi.
Ali suncokret ove godine bas lose, ali videcemo.
Ostavicu do ponedeljka, ako ne sejalica ponovo....
 
I kod mene SY Bakardi ocajno jako nice, nesto izaslo,nesto klijalo, nesto pred izlazak, uvratine stoje sve. Sve je bilo u vlagi (uvratine kako gde) za vreme setve i palo je posle par dana jos 7 litara kise.
 
Nije lose nikao,tu i tamo ima odgrizenih dal zec ili pipa, xebem li ga....
Sejan na 4 cm, Sumo San
Pretamburana repica,2 puta gruberisano i setvospremac



 
Kod mene Le99 niče baš lepo, na dve parcele skakavac ili šta već pravi red grickanjem ali nije strašno.Na novim arendama stanje sa korovima je bolje reći užas.Nema čega nema od širokolisnih korova pa me interesuje hoće li biti dovoljno 20 gr Cerealisa po k.j ili da turim 40 gr/ha full dozu?
 
Kod mene se Le99 konačno uvrstio sejan 10 aprila,obilazio ga u utorak nesto niklo nesto nije bio me zabrinuo.
 
Danas sam išao u obilazak u najgori deo atara , obišao 27 kj suncokreta i 15 kj kukuruza, više nisam mogao, slošilo mi se. Još sam i snimao klip, mislio sam da će sve biti dobro. Sutra ću objaviti snimak, biće presevanja...
 
Maticu ja vec par godina idem sa 20gr po kj, proverio sa zastitarem...przi sve redom od trave a suncokretu nista ne fali...mislim da moze i 30gr ako se ne varam...cista njiva bude kao beton od sirokolisnih za 400din
 
Danas sam išao u obilazak u najgori deo atara , obišao 27 kj suncokreta i 15 kj kukuruza, više nisam mogao, slošilo mi se. Još sam i snimao klip, mislio sam da će sve biti dobro. Sutra ću objaviti snimak, biće presevanja...

Đaba ti presijavanje kad nema kiše...... Loše, jako loše..... 2012 je bila loša, al barem je nikao kako treba, sada neće ni niknuti......
 
27+20 grama po hektaru sam ja prosle godine isao na jednoj parceli,malo je osetio suncokret hemiju ali to je ja mislim jer je drugi split radjen kad je suncokret vec uveliko prerastao 4 para listova.
 
Nazad
Vrh