Suncokret 2020

Na koju dubinu je sejan?
Ja sam ga sejao 9.4.
Sutra cu da obidjem.
 
I ja ću sutra otići, jer još nije nikao, a posijan 6.4.a nisam bio pogledati možda tri dana...... Očito mu je 5cm dubine bilo malo....
 
Kod mene suncokret jos nije nikao u potpunosti, mozda nekih 30%.
A posejan je 5. aprila, vec 18 dana. Kukuruz je nikao koji je sejan 9. aprila.
Da presevam ili cekam jos?
 
I kod mene je dugo nicao, uvijek prije kukuruza, ove godine obrnuto.....
 
Mozda ne izlazi jer nema vlagu,kod mene je puno semena otislo u suvo jer sam plice sejao suncokret,trebao sam i njega sahraniti duboko ,bilo bi bolje,kukuruzi su nikli dobro.Sad jbg,cekam kisu,ako bude neke uskoro...Mada ima puno parcela kod nas koja takodje cekaju kisu za dobro nicanje i nicanje uopste.
 
posejan je u vlaznom zemljistu I jos uvek ima vlage kod nas.
Neki drugi problem je upitanju.
 
Kod mene suncokret jos nije nikao u potpunosti, mozda nekih 30%.
A posejan je 5. aprila, vec 18 dana. Kukuruz je nikao koji je sejan 9. aprila.
Da presevam ili cekam jos?
Пресејавај тај ће тако да туњави месец дана и ако никне неће бити никакав род. Вероватно је земља била хладна и изгубио је енергију клијања,а могуће да је имао лошу енергију и као семе.
 
Sindzenta Sumiko i Subaru.
Danas obisao ponovo, malo je bolje.
Dolaze ovi iz Sindzente od ponedeljka pa cemk vidieti.
 
Prvo,taj kalijev sapun ne moze da se rastvori u prskalici vec ga treba u necemu mesati i rastopiti pre nego sto se uspe u prskalicu.Drugo,od tog sapuna koristi imaju samo ventili za ukljucivanje/iskljucivanje grana na prskalici,rade k'o podmazani ,a zečevi i pored tog sapuna jednakim intenzitetom jedu suncokret.To je neko provalio jos pre desetak i vise godina da se prska kalijevim sapunom jer je on jedan od sastojaka u sredstvu kojim se mažu voćke i drva da im srne i divljač ne bi jela koru,pa otud ideje da bi taj sapun radio u suncokretu.Probano,ne radi.
Plus,posle njega obavezno rasklapanje svih sita,dizni i svega na prskalici radi čišćenja od ugrušaka sapuna.
Mozda su ovi zecevi kod nas drugačiji. Prošle godine neki su prskali i nisu im dirali ponovo zecevi. Evo sad cujem da prave haos po ataru, jer nema kiše, sve je suvo i tamane suncokret samo zvoni. Prskaju ljudi I ove god. Kalijumov sapun ne može da se nadje.... E sad, hebem ga

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Sindzenta Sumiko i Subaru.
Danas obisao ponovo, malo je bolje.
Dolaze ovi iz Sindzente od ponedeljka pa cemk vidieti.

Pomislio sam da je sindzenta.
Bas zato sto prodaju i te partije semena kad pociste hangare i ne kupujem vise.
Presao sam na druge semenske kuce.
Jedino kod sindzente mozes da naidjes na losu klijavost i energiju suncokreta.
 
Nazad
Vrh