Suncokret 2019

Goran iz Mokrina pravi te sitnilice i sve je stvar dogovora. Posto ne mogu da napišem u pp biće ovako javno pa ako smeta neka moderatori izbrišu. Broj tel 064 4459758
Ne znam coveka. Da li pravi jos neke masine? Tu treba stvarno ozbiljan materijal za nozeve. Pravi i Agroprofil, ali je malo skup. Danas radili Kondi nesto preko 2t po kj. Visok, a i trava bome uznapredovala, tako da bi Cuter bio spas.
 
Ako ćeš da staviš noževe od ozbiljnog materijala to košta.Mene je 1 nož po uzorku na Dal-Bo Maxicut koštao 30 eur u firmi gde prave raonike a ide na mašinu 45 komada-bar kod mene,s tim da je na originalu nož od 9mm debljine a kod mene je 10mm.
Još nešto da dodam,moje Tabanalo (kako je neko davno nazvao tu mašinu ovde na forumu) ima 1920 kg.Čisto zbog poredjenja sa ovima što imaju 600-1000 kg.

Послато са SM-G930F помоћу Тапатока
 
Ako ćeš da staviš noževe od ozbiljnog materijala to košta.Mene je 1 nož po uzorku na Dal-Bo Maxicut koštao 30 eur u firmi gde prave raonike a ide na mašinu 45 komada-bar kod mene,s tim da je na originalu nož od 9mm debljine a kod mene je 10mm.
Još nešto da dodam,moje Tabanalo (kako je neko davno nazvao tu mašinu ovde na forumu) ima 1920 kg.Čisto zbog poredjenja sa ovima što imaju 600-1000 kg.

Послато са SM-G930F помоћу Тапатока
Prvo ne znam da li u Agroprofilu prodaju samo nozeve, ali znam da njihov od 3m ima 1700 kg i kosta 5400E. Spajki koliko je tvoje tabanalo siroko?? Bas je tezak ako je 3m.
 
@Spajki
I kako si zadovoljan nozevima,jel su se istupili,koliko hektara su odradili pre toga ?.
@BOKIBOLE
Ne izbacujemo,ali tanjiraca trosi naftu,ja licno moram preci bar 3 puta suncokretista da bi mogao sejati psenicu kako treba,sa ovom seckom bi bio dovoljan jedan prohod mozda.
 
Valjak je 3m širina.Imamo ga nekoliko godina.Do sada je uradio oko 750kj suncokretišta,vide se na noževima mesta gde je naišao na ciglu ili kamen ali ništa strašno.Imam utisak da mogu da urade bar jos dva puta toliko.

Послато са SM-G930F помоћу Тапатока
 
E to je posao,mozda i bolje od originala Maxi Cut :),nema da mislis na ostrenje.Ti si kupio obican metalni flah a oni su radili termicku obradu ili je materijal sav njixov u tu cenu od +-1300 eura ?.
 
Odneo sam uzorak u Plamen i oni su mi napravili noževe.

Послато са SM-G930F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh