Suncokret 2019

Ovršio i ja, pola sumiko pola le99,sve išlo u iste prikolice,na oko 99 bolji za nijansu,vlaga jedna tura 8.4 druga 5 posto, prinos 2t po kj,bez djubriva,sejan na 22 ali puno nije niklo zbog pokorice proletos...
 
Levo zreliji je LG 56.35,a desno NS Ronin,primetio sam da kod LG-a ima vise supljih zrna,i kod NS nesto bolje curi u bunker nego kod LG-a,mada nije neka razlika,niti mogu nesto tacnije reci,jer nisu oba jednako zrela,malo sam se patio sa stelovanjem kod NS-a,zbog zelenog lisca.
most popular unusual baby names
 
Kad vam rade analize suncokreta da li prvo izdvoje lom i primese pa tek onda mere vlagu cistog suncokreta ili mere vlagu sa sve lomom i primesama??
 
Evo neko dobro iskustvo da podelim , vezano za suncokret a i osiguranje. Parcela na kojoj je suncokret imao 1par pravih listova kada ga je unistio led toliko da mi je osiguravajuca kuca ponudila da parcelu presejem, na svoj rizik ,par ljudi i ja smo sve parcele u tom delu atara ostavili pa sta nam bude. Hibrid kod svih je bio pionir le25 i le 99. Ovih dana nakon kosenja prinos je bio od 16m do 19m po kj jus plus nadoknada od 28 do 35% na osiguranu sumu. U prevodu u mom slucaju to znaci da mi ja parcela dala rod od 2600kg po kj.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Juce zavrsen suncokret
Vlaga se kretala od 5 - 7, necistoca 3 - 3,5
Prinos bio odlican 2250kg po kj u jus kvalitetu.
Prosle nedelje prinos bio 1992 kg po kj, a vlaga 17
Ove godine sam zadovoljan prinosima, jos da nam plate 35 i to je to
 
danas skinut pola kondi pola barolo
vlaga 8,6
prljavstina 3,7
prinos 2 tone po jutru
nadao sam se dace biti malo vise ali sta je tuje ...
odma dao na prodaju po 32 konacno
 
Ove godine radio LG 50.635 i prezadovoljan sam. Sa 9 parcela prosecan prinos sam imao 2,200kg/jutro, vlaga je bila izmedju 6-6,5%
 
Evo ga i moj Bakardi. Bakardi prebacio 2 tone po jutru, Neoma je tu oko 2 tone, a Adadjo sranje zivo ne znam da li je bilio 1,5 tona po jutru. Sve u svemu prosek 2 tone po jutru sto je za mene sasvim zadovoljavajuce, cak sta vise odlicno.
top 100 1973
 
Gotov suncokret, prosek 3250kg/ha, vlaga od 8 do 10,5% primese 4-5%. Slabije od prosle godine ali opet je dobar prinos.
Le99 na najlosijoj njivi gde je falilo dosta od zacrtanog sklopa 2800kg. Najbolja 3500kg. Neomu su imao na dve njive tj jedna sj za probu i bilo je 3100kg/ha. Toliko hvaljena Neoma i u mojoj okolini i na forumu slabija od Le99. Videcemo je mozda i dogodine ako ne bude nesto drugo da proba da osvetla obraz.
c50416813c6ce61a40fb1e532a245eef.jpg
5c6f90a93d0d230a95327e97c55dcc17.jpg


Послато са Moto G (5S) помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh