Suncokret 2019

Kod druga na pionirovom ogledu le99 the best 22m po kj.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisam ga sejao ali, ove godine je pionirov Le 99 u našem ataru dao lepe prinose.Jedna parcela je imala 2700 kg/kj.
 
Рекох да ће сунцокрет ове године неког лепо и позитивно изненадити, и веома ми је драго због тога.
 
Koliko suncokret moze da podigne vlagu posto prodje kroz kombajn,posejao sam pionirov l99 i trenutno je stabiljka jos zelena i ima zelenih listova a nosio sam da mi izmere vlagu i bila je oko 8,9 %
 
Koliko suncokret moze da podigne vlagu posto prodje kroz kombajn,posejao sam pionirov l99 i trenutno je stabiljka jos zelena i ima zelenih listova a nosio sam da mi izmere vlagu i bila je oko 8,9 %
Do 1 % ako ne bude u bunker ulazila zelena masa,tj lišće,stabljike i sundjeri od glava.Ako to ide sve zajedno može da podigne vlagu 3-5%.
 
Kod mene Le25 podbacio skroz u odnosu na prošlu godinu gde je dao 2400kg/kj čisto i to na osrednjoj njivi. Ove godine na najboljoj zemlji gde nije suncokret sejan godinama, njiva se đubri prema analizi zemljišta povećano za 25%, dobio je sve i jedva 1800kg/kj, zrna prazna i ne nalivena hektolitar 33, izrastao 3m zmaj 142 ga jedva pokosio, primese 5, dok kod drugih Le99 tukao i preko 2t po jutru.
 
Kod mene Le25 podbacio skroz u odnosu na prošlu godinu gde je dao 2400kg/kj čisto i to na osrednjoj njivi. Ove godine na najboljoj zemlji gde nije suncokret sejan godinama, njiva se đubri prema analizi zemljišta povećano za 25%, dobio je sve i jedva 1800kg/kj, zrna prazna i ne nalivena hektolitar 33, izrastao 3m zmaj 142 ga jedva pokosio, primese 5, dok kod drugih Le99 tukao i preko 2t po jutru.
Ja tu istu situaciju imao prosle god sa le99.Visok 3m sitne glave 17-18m/kj dok su drugi le25 imali po 22-23.

Posejem o e god le 25 ,nenormalno izgledao ali nisam presao 19.5m/kj

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Neoma 2000kg po kj. Puno stapova ostaje iza zmaja. Da li znate nekoga da proizvodi one sitnilice mase Cutere.
 
Neoma 2000kg po kj. Puno stapova ostaje iza zmaja. Da li znate nekoga da proizvodi one sitnilice mase Cutere?
 
Danas uradjen subaru 2036 kg jusa vlaga 13.3 primese od 4.5 do 7. Nije lose ali muka za stelovanje kombajna. Sav zelen. Necekamo vise sutra krecemo kukuruz.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Goran iz Mokrina pravi te sitnilice i sve je stvar dogovora. Posto ne mogu da napišem u pp biće ovako javno pa ako smeta neka moderatori izbrišu. Broj tel 064 4459758
 
Nazad
Vrh