Suncokret 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mlade biljke suncokreta bez problema izdrzavaju mraz do -6, a soje do -3.
 
Sncokret posejan 01.04. Nešto je izašlo, nešto izlazi, a nešto je u zemlji... Ovako isgleda to što je i zemlji, zanima me sta vi mislite, hoće li i to isterati...?
58f365b80e90c9b016fdd2ac1c93d8fc.jpg
524d75cba3eebe5a6fc6019871bff05c.jpg


Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
 
Pa naravno da ce isterati nego kasni , ili tvrdja zemlja, nedostatak vlage ili ko zna sta ga je sputalo

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Kaze mi prijatelj da je suncokreta posejano, tj da ce biti posejano dosta vise nego sto je prosek, a da su sve uljare u problemima finasijske vrste. A oni iz Bosne sto povlace je jako malo...
Da li nas to ocekuje zanimljiva godina i jos bednije cene nego prosle godine ?
Da li su se uljare izjasnjavale uopste o cenama za 2017 ?
 
Nisam imao pojma sta se u tom delu atara odigralo, isao drugaru da sejem usluzno pa video, klijanac bio na santimetar do kore sad je sigurno vec udario, mislim da bi u ovom slucaju rotor pokidao klijance.
 
Ova kisa bi trebala da razbije koru.Kod mene zasad dobro izgleda suncokret,jedino na jednoj njivi malo problem sa zecom ali sam farbao seme sa malo jacom dozom nego kukuruz i bude mu gorak.2,3 pa ostavi,nema da sisa po 20m
 
Ja cu morati da presejem 1,5 kj suncokreta. Sejao sam seme koje mi je ostalo od prosle godine, krenulo je da klija i zatim stalo i krenulo da truli u zemlji.....
Dok sveze seme sto sam posejao lepo se uvrstilo i za sada lepo napreduje...
E sad do cega bi moglo biti? dal je do tretiranja,kljavosti ili zato sto je smrzlo tokom zime? Kondi je u pitanju.

Po vama koji je najbolji nacin za presejavanje? razmisljam da sejem u iste tragove i zatim da isprskam totalom ovo sto je izniklo...
 
Oce li dobiti suncokret po repu sada posle ovih kisa i zahladjenja od zemljisnih herbicida?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh