Suncokret 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa 30gr je puna doza po ha za sve koji imaju 750gr tribenuron metila(Calamity,Cerealis,Stockstar,Omega 75wg)

- - - - - - - - - -

Ali provereno moze i 35 gr po ha,gde su veci korovi i to 8 listova suncokreta,nema zutila,nema zastoja u rastu. Samo po meni obavezno koristiti okvasivac.
 
Express® 50 SX® se primenjuje SAMO u hibridima suncokreta tolerantnim prema tribenuron-metilu.*Primenjuje se jednokratno u količini 45 g/ha*uz dodatak 0,1% okvašivača Trend® 90 ili dvokratno, u split aplikaciji, u količini 2 × 22,5 g/ha uz dodatak 0,1% okvašivača Trend® 90.
Utrošak vode: 200-400 l/ha

Trebalo bi i za ove da ide trend®90

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Normalne vrece... sve normalno. klijavost msm 91 %. I samo nadjes kako nije klijao i truli dole u zemlji. Sva sreca sto je posjenao na 22 cm pa ima dovoljan sklop, inace ne bi bilo sjajno.
 
Je l ima sta od suncokreta kome bube osisaju prva 2 lista kada nikne?Obilazio sam danas ima dosta pojedenih!Seme tretirano, ali nisam oprskao ni sa cim kada je nikao....
 
Preko 90% je niklo ostalo samo sto ne izadje, Kondi
I kod mene zec isto dohvati vrstu i jede, a psenica mu pored nznm sto bas voli suncokret tolko...
93651dc1db70f7ca13bf3327a9638ff4.jpg
 
Mozda i zec, mada nisam ih video godinama u ataru!opasli su fino, a nisam znao da li iz stabljike moze da raste kao kukuruz, tj gde mu je tacka porasta...presejacu ga neki dan, ostalo semena kukuruza, taman za parcelu.
 
Suncokretu nije nista i fino napreduje u celom ataru,jedino sto su zecevi i popac napravili stete...jbg mora nesto.
 
Nikada mi ovako lepo nije nikao suncokret.Svako zrno le99
Po negde je zakacilo po 2 ali retko bilo je sitnije seme.
 
Da li stockstar ili omega ubijaju i palamidu? ima je bas dosta drzavne njive.. prskao sam pre nicanja totalom i sav je dobio ali ima mladog da nice
 
@Sloba: Koliko si kj posejao iz jedne vreće i na koji razmak? Žalio mi se jedan čovek da je iz velike vreće (150.000 zrna) posejao jedva 3kj na 21,5cm.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh