Suncokret 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Menije ostalo 4 kg Kondija ako nekom pofali.
 
Ja danas odustao od setve , ne mogu ustelovati idealno skidace( imt sejalica) , seme jako sitno. Sejace mi kum gaspardom. Le 99 je u pitanju. Kondi je isto sitan al je nekako debeo i moze se ustelovati. Ovde mrsavo seme i sitno. Ili nosi dva zrna a kad skidace stavim malo vise nekad skine oba. Ne znas sta je gore da ne poseje ili da poseje dva jedno pored drugog.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Ja danas odustao od setve , ne mogu ustelovati idealno skidace( imt sejalica) , seme jako sitno. Sejace mi kum gaspardom. Le 99 je u pitanju. Kondi je isto sitan al je nekako debeo i moze se ustelovati. Ovde mrsavo seme i sitno. Ili nosi dva zrna a kad skidace stavim malo vise nekad skine oba. Ne znas sta je gore da ne poseje ili da poseje dva jedno pored drugog.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока


Ja sam takođe sejao sa IMT sejalicom i seme LE99 i lepo je išlo,mada mi je ovo prvi put da radim suncokret sa njom,skidače sam uštelovao bez problema,malo je bilo problema sa dubinom na početku setve ali i to smo sredili.


Ja sam cuo da to tvoje seme nista ne valja.:ppozdrav:

Videćemo za koji dan :haha: ,zaboravio sam da napomenem i da se zahvalim,članu milovan vrsac što mi je pomogao da kupim seme.Jer kod mene nije bilo.Još jednom hvala i brz oporavak želim.
 
Ma seje ona al meni se to ne svidja

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

Proveravao sam sigurno deset puta i nijednom nisu prošla dva zrna pored skidača,a malte ne svaka druga rupa ponese po dva komada, takođe nisam video da su skidači skinuli komplet zrno pa da rupa ostane bez semena.Ina kraju sam se lepo uklopio u seme,ostalo je svega 300 grama semena na 4 ha površine,i što je najbitnije u svakoj bateriji je ostalo podjednako semena.Još da napomenem da sam ove godine komplet remontovao setevene aparate.
 
Ja sam imao problema sa le99 gde je vreca bila tezine 4,5kg htelo 2 da uhvati, druga partija sa 5,5kg isla dobro.
Kod kondija sam imao uvaljotku 2vrece bez ikakve nalepnice deklaracije, cim sam primetio vraceno i zamenjeno, svasta se valja u mikimaus drzavi.
 
Ja danas odustao od setve , ne mogu ustelovati idealno skidace( imt sejalica) , seme jako sitno. Sejace mi kum gaspardom. Le 99 je u pitanju. Kondi je isto sitan al je nekako debeo i moze se ustelovati. Ovde mrsavo seme i sitno. Ili nosi dva zrna a kad skidace stavim malo vise nekad skine oba. Ne znas sta je gore da ne poseje ili da poseje dva jedno pored drugog.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
Takvo je seme i kod mene bilo,sitno jako.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Jel ima gde jos uvek po poljo apotekama u prodaji Pionir tipa le 25,le 99 i drugi koji se mogu prskati expresom ?.
 
Gotova setva za ovu godinu 80 kj sune posejali za tri dana sa dve sejalice. Neoma ,Kondi,Fortini i Le25 vecina na 21.5cm Kondi na 23.5cm. Sutra total i zemljisnu hemiju krecemo.

Nada poslednja umire.
 
Sejan 08.04..krenulo
2jb391e.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh