Suncokret 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Drugari jel imate problem sa korom posle kise? Kod nas jedan deo atara kora kao beton. Ne znamo sta je pametno da se radi?
 
Drugari jel imate problem sa korom posle kise? Kod nas jedan deo atara kora kao beton. Ne znamo sta je pametno da se radi?
Ja sam vec 5 kj pretrcao drljacom. A dosta njih vozaju cickase. Kod nas jedan deo atara beton pa se ljudi snalaze. Uglavnom je to tamo gde je sejan kukuruz. Jer sunu tek.sada ljudi krecu da seju.

Nada poslednja umire.
 
Gde ima da se nabavi taj cickas? Nema ga na oglasima koliko sam ja pregledao.
 
Ne znam druze, jedan covek sto ga uma taj je star boga i oca. A ovaj drugi kupio ka pre jedno 5 godina. I svi zajme od njih dvojice kada dodje ovako kisa i kora. Ne znam kako ih ljudi jos zovi. Ovde svi kazu cickas.

Nada poslednja umire.
 
Ja cu sutra gardoprim plus gold 3.5lit/ha+girasolin 1lit/ha+total 2lit/ha.Svaki ponik ce biti unisten.
 
Izbice na površinu i onaj sejan na 15 i onaj na 30. Rano je govoriti da li je gusto ili nije. Moji tek pustili klicu.
 
Da, sasvim dovoljno 60000 biljaka, nema potrebe ici na 66000.

- - - - - - - - - -

Puna prskalica sa terbisom stajala 3-4 dana,od tanka do pumpe cement, bilo veselo!
050f83543139059.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Koliko dana treba po ovakvom vremenu suncukretu (i kukuruzu kad vec pitam) da nikne, tj da izbije na povrsinu? Pitam zbog zemljisne hemije....sejan 09. i 11.04.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh