Suncokret 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Oce li dobiti suncokret po repu sada posle ovih kisa i zahladjenja od zemljisnih herbicida?
Videcemo ,isto se i ja pitam. Isao sam sa minimalnom dozom. Cak su moji radnici omanuli pa su cak 1.5dl manje u proseku stavili od potrebnog.

Nada poslednja umire.
 
Moje misljenje da je zemlja jako suva i da ovih 20l sto je palo je taman dovoljno da se hemija aktivira, mada temperatura nam ne ide na ruku nikako.

Nada poslednja umire.
 
Mislis da fluorohloridon pri ovakvom vremenu nece imati negativna dejstva?
Nemam iskustva sa zemljisnim specijama
 
Terbutilazin hoce da je problem prilikom prskanja na crno, a padne veca kolicina kise. Znaci Rezon, Zeazin, Terbis, a i Gardoprim.
 
Pre nekoliko godina imao sam problem sa Pelicanom išao max dozom u nicanju dobio skoro 100mm ,u toj parceli imao sam 3 reda neprskano. Kod prskanog listovi osusili otpadali a neprskan lepo napredovao, posle 14 dana krenuo i taj bez listova na kraju imao bolji rod taj 3red je do kraja bio višlji jedno 50 cm a glave su bile sitnije
 
3. aprila posejano 20kj le25 tretirano gauchom, nice polako ... cime se prska i na kad, nisam do sada sejao expres. Cuo sam za neku omegu da ide 18g po jutru_
 
Nesto sam gledao za te jeftine herbicide sto u zito idu ne pise da tuku palamidu dok na expressu pise

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh